Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3468
Artykułów:
2092
Odsłon artykułów:
11247422

Odwiedza nas

Odwiedza nas 452 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Obóz szkoleniowy w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej

Obóz szkoleniowy w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej im. Tadeusza Kościuszki w Wesołej
Autor: kpt. Zbigniew Gierczak

W dniach 21.06.2010 – 04.07.2010 w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Warszawie–Wesołej przeprowadzono zajęcia specjalistyczne dla uczniów liceum. Zajęciom patronowała 1 Warszawska Brygada Pancerna i Mazowiecka Organizacja Ligi Obrony Kraju.

Obóz szkoleniowo-programowy dla uczniów klasy mundurowej z rozszerzonym programem wychowania wojskowego z liceum ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej – tak brzmiała nazwa dwóch tygodni spędzonych na szkoleniu w jednostce wojskowej.

Zajęcia rozpoczęły się na sali tradycji gdzie pełniący obowiązki dowódcy brygady płk Janusz WIATR przywitał opiekunów i uczniów. Po przedstawieniu brygady omówiono warunki bhp i ppoż, nastąpiło zapoznanie się z rejonem zakwaterowania i placami ćwiczeń oraz zmiana cywilnych ubrań na żołnierskie mundury. I przystąpiono do szkolenia, które trwało czternaście dni w okresie, kiedy większość uczniów miała już wakacje, a szkoła i nauczyciele byli już wspomnieniem.

oboz_5 oboz_6
oboz_7 oboz_8

Zajęcia, jakie mieli licealiści, niczym nie odbiegały od tych zajęć, jakie mają żołnierze. No, może normy szkoleniowe były trochę bardziej ulgowe. Szkolenie z łączności, chemiczne, strzeleckie, taktyki – nie mogło również zabraknąć okopywania się i zajęć z musztry. Nie liczyła się płeć - jak okopywali się - to wszyscy razem, pas taktyczny pokonywali czołganiem na tym samym odcinku chłopcy i dziewczyny. I to był jeden z celów, jaki postawili sobie organizatorzy obozu – uświadomić potencjalnym kandydatom ,jak wygląda służba żołnierza, ile wymaga wysiłku, potu i wyrzeczeń. Czternastego dnia szkolenia każdy licealista wiedział jak wygląda ,, praca’’ żołnierza. Wszyscy zapewniali, że taka ,,praca’’ im odpowiada ale tak naprawdę czasu na przemyślenia, czy z wojskiem chcą się związać na całe życie, mają jeszcze sporo. Dzięki takim obozom do wojska trafią w pełni świadomi czego się od nich oczekuje, bardzo zmotywowani młodzi ludzie.

oboz_3 oboz_4
oboz_1 oboz_2

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.