99 11listopada1918

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

„Wiarusy” wyśpiewały III miejsce...

5 maja 2016 r., Zespół Estradowy „Wiarusy” LOK Starachowice wziął udział w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lublińcu. Tegoroczne hasło brzmiało: „Czym dla wojska jest piosenka”. Organizatorem festiwalu był Klub Jednostki Wojskowej Komandosów oraz Fundacja „Tutaj Przyszłość”. W zmaganiach artystycznych udział wzięło 90 uczestników w sześciu kategoriach wiekowych. Zespół „Wiarusy” występował w kategorii chóry, zespoły wokalne. W składzie „Wiarusów” byli: prowadzący – Dariusz Dygas (sprawujący pieczę nad repertuarem i stroną muzyczną), Elżbieta Tokarska (wykonująca partie solowe) oraz Maciej Bachurski, Kazimierz Hebdziński, Krzysztof Sarzyński, Krzysztof Sydon, Karol Cygan i Dariusz Grunt. Podczas konkursu można było zaprezentować jeden utwór. Wybraliśmy piosenkę pt. „Wrócą chłopcy” autorstwa Ernesta Bryla i kompozytorki Katarzyny Gaertner. Piosenką tą wyśpiewaliśmy III miejsce, a podczas koncertu galowego utwór ten przyjęty został gorącymi brawami, szczególnie przez żony komandosów, którzy często biorą udział w misjach zagranicznych.

 
czata 2016 06 23
Zespół Stradowy „Wiarusy”. Od lewej” Dariusz Dygas, Karol Cygan, Krzysztof Sydon, Krzysztof Sarzyński, Elżbieta Tokarska, Maciej Bachurski, Kazimierz Hebdziński i Dariusz Grunt.

Grand Prix Dowódcy Komponentu Sił Specjalnych oraz II miejsce zdobył zespół wokalny „Punkt Widzenia”. Członkami zespołu jest młodzież z sekcji artystycznej Klubu Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. W duecie konkursowym wystąpili: Magdalena Chołuj i Arkadiusz Solarz. Instruktorem zespołu – z ramienia wojska jest Aleksandra Stradomska‑Matczak. Tak więc oba zespoły z województwa świętokrzyskiego zdominowały festiwal!!! Ich występy można zobaczyć na portalach internetowych Facebook i YouTube.

Wyjazd zespołu w ramach promocji kultury województwa świętokrzyskiego i Starachowic realizowało Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” w Starachowicach. Nasz udział w festiwalu był możliwy dzięki środkom otrzymanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, za co serdecznie dziękujemy.

Za rok odbędzie się jubileuszowy X Festiwal, na który zostaliśmy zaproszeni. Już od dziś będziemy czynić starania, by ponownie dobrze się zaprezentować. Występ naszego zespołu był świetną promocją województwa oraz naszego miasta. Usłyszeliśmy wiele słów uznania od jury, widzów i uczestników konkursu, wzbudzając zaskoczenie, że taki zespół działa w Starachowicach. Należy nadmienić, że jury składało się z osób, które wielokrotnie oceniały występy na festiwalach. W skład jego wchodzili m. in. płk Robert Zapora – kompozytor i muzyk Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i Jolanta Wojtas‑Zapora z Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jury oceniło, że występy uczestników stały na wysokim poziomie artystycznym.

W Lublińcu nawiązaliśmy też nowe kontakty w sferze artystycznej, otrzymaliśmy także kilka ofert współpracy i wyjazdów na występy. 14 maja, w czasie Nocy Muzeów, zespół wystąpił na zaproszenie Muzeum Orła Białego w Skarżysku‑Kamiennej. Mimo kapryśnej aury „Wiarusy” wykonały 12 utworów, co spotkało się z ciepłym odbiorem osób zwiedzających muzeum.

 
  DARIUSZ GRUNT
  powrot 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.