99 11listopada1918

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Puchar Starosty zdobyty

8 czerwca 2016 r. przeprowadzono zawody na strzelnicy sportowej im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Obyła się ostatnia runda strzelań z broni małokalibrowej w roku szkolnym 2015/2016 w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej „O Puchar Starosty Powiatu Nowego Tomyśla”. Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonu LOK w Nowym Tomyślu przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.

W zawody uczestniczyły 6‑osobowe reprezentacje uczniów ze szkół ogólnokształcących i szkół zawodowych z Nowego Tomyśla oraz reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu.

Program zawodów przewidywał strzelanie z pozycji leżącej na odległość 50 metrów do tarczy sportowej.

 
czata 2016 06 78
Uczestnicy ostatniej rundy strzelań z broni małokalibrowej w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej
czata 2016 06 79
W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu (klasa bezpieczeństwa publicznego) wynikiem 414 pkt., zdobywając Puchar Starosty Powiatu Nowotomyskiego. Na drugim miejscu była reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. K. Hołogi z wynikiem 400 pkt., a na trzecim Zespołu Szkół nr 2 im. Staszica w Nowym Tomyślu z wynikiem 370 pkt. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika w Nowym Tomyślu zajął czwarte miejsce z wynikiem 364 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej z wynikiem 89 pkt. wygrał Mikołaj Krtus z reprezentacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika; 2. miejsce z wynikiem 80 pkt. zajął Eryk Witchen z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica; 3. miejsce z wynikiem 76 pkt. zajął Adrian Grochlewski z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. K. Hołogi; 4. miejsce z wynikiem 76 pkt. zajął Jacek Nerel z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica; 5. miejsce z wynikiem 75 pkt. zajęła Marcelina Hełmińska z Zespołu szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu (klasa bezpieczeństwa publicznego).

Puchary, dyplomy i upominki rzeczowe wręczył sekretarz powiatu Ryszard Napierała. W organizacji zawodów pomocy udzielili instruktorzy strzelectwa sportowego Ligi Obrony Kraju: Lech Bobkiewicz, Wojciech Teleszyński i Henryk Sabaturski.

 
  Tekst i zdjęcia: WOJCIECH TELESZYŃSKI
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.