Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Zawody o Puchar Sołtysa

Już dziewiąty raz Zarząd Gminny LOK w Kotuniu zorganizował zawody strzeleckie o Puchar Sołtysa. To główna nagroda w zawodach, którą, podobnie jak i inne nagrody rzeczowe, ufundował sołtys Kotunia Michał Bentkowski Rywalizowano w trzech kategoriach – panów, pań i juniorów do lat 14. W zawodach uczestniczyło 42 panów, 17 pań i 15 juniorów.

Zawodnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem strzeleckim. W rywalizacji pań z wynikiem 96 pkt. zwyciężyła Beata Mazurek przed Leną Iwanowską – 91 pkt. Trzecie miejsce z wynikiem 90 pkt. zajęła Patrycja Rucińska.

Wśród panów zwyciężył Damian Kusak z wynikiem 95 pkt., wyprzedzając Grzegorza Dadaka – 94 pkt. Trzeci w tej kategorii Artur Koczkodaj wystrzelał 92 pkt.

Świetne wyniki uzyskali juniorzy: Marta Drabarek z wynikiem 87 pkt. zajęła I miejsce. Oprócz pucharu i dyplomu dostała wysokiej jakości pistolet pneumatyczny. Wiktor Koczkodaj z 84 pkt. wywalczył drugie miejsce. Miejsce trzecie z wynikiem 77 pkt. zajął Dawid Wojewódzki.

Na zakończenie zawodów prezes ZR LOK w Siedlcach kpt.( r) Jerzy Mandał pogratulował uczestnikom i zwycięzcom wspaniałych wyników. Podziękował sołtysowi Kotunia Michałowi Bentkowskiemu za ufundowanie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych oraz wyraził nadzieję, że jubileuszowe 10. zawody w przyszłym roku zgromadzą jeszcze więcej uczestników.

 
  kpt. (r) JERZY MANDAŁ
Prezes ZR LOK w Siedlcach
  powrot