99 11listopada1918

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Sukcesy Szkolnego Koła Strzeleckiego „Acumen” w Wojsławicach

W lutym 2016 roku w Wojsławicach powstało Szkolne Koło Strzeleckie „Acumen”. Na początku liczyło kilku uczniów i nauczycieli, obecnie do już czterdziestoosobowej grupy dołączają kolejni członkowie. Należą do niego uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy gminy Wojsławice, a nawet chętni spoza niej. Jego powstanie było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, ponieważ takie były potrzeby lokalnej społeczności.

 
czata 2016 06 35
Uczniowie należący do Szkolnego Koła Strzeleckiego „Acumen”

Koło mimo tak krótkiej działalności pozyskało dzięki współpracy z dyrektorem Biura Zarządu Wojewódzkiego LOK w Lublinie 4 karabinki pneumatyczne do własnych ćwiczeń i organizacji zawodów. W ciągu 5 miesięcy „Acumen” zorganizował siedmiokrotnie otwarte zawody z okazji różnych świąt, rocznic, festynów oraz przy pomocy prezesa Zarządu Rejonowego LOK w Chełmie Leszka Ligaja, ponadto wiceprezesa Krzysztofa Pietrzaka także zawody na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie, ostatnio 21 lipca z wykorzystaniem własnej broni. Członkowie Koła brali dwukrotnie udział w zawodach strzeleckich na strzelnicy „Snajper” w Sawinie, w Hańsku, w Borowicy i czterokrotnie na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie w zawodach zorganizowanych przez Koło LOK „Kolejarz”, Koło LOK Straży Miejskiej, brali także udział w zawodach z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy zorganizowanych przez PCK. Drużynowo „Acumen” wywalczył II i IV miejsce. Indywidualnie jego członkowie w otwartych zawodach zewnętrznych, w których startują profesjonaliści, 6 razy byli na pierwszym miejscu, 8 razy na drugim i 8 razy na trzecim.

Największą aktywnością sportową i umiejętnościami w tym półroczu wykazali się: Wioletta Jeleń, Agnieszka Mech, Patryk Bojko, Magdalena Błażejewska, Paweł Burda, Grzegorz Jeleń, Ewelina Jabłońska, Patrycja Dawidziuk, Zbigniew Kortatyński, Kamil Tabuła i Kacper Tyrka.

Bywa że trzy razy w jednym tygodniu uczestniczymy w zawodach – mówi prezes i założyciel Koła Róża Gwarda. Dotychczas mieliśmy możliwość strzelania z karabinków pneumatycznych, broni sportowej kbks, kbk AK (kałasznikow), pistoletu Toz 35, pistoletu MCM Margolin, a były też rzuty granatem.

 
  RÓŻA GWARDA
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.