Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2009
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
9627543

Odwiedza nas

Odwiedza nas 362 gości oraz 0 użytkowników.

 
11listopada1918
 

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Zjazd kolskiej Ligi

24 marca br. w świetlicy Powiatowego Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka” w Kole przy ul. Pułaskiego 8 spotkało się na pierwszej w tym roku naradzie około 30 szefów kół i klubów Ligi Obrony Kraju z powiatu kolskiego. U czestniczyli w niej również członkowie Powiatowej Komisji Rewizyjnej LOK.

 
czata 2017 01 02 15
Uczestnicy kolskiej narady LOK
czata 2017 01 02 16
Naradę prowadził prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole Andrzej Kowalewski

Porządek obrad obejmował następujące zagadnienia:
– sprawozdanie z działalności organizacyjnej w 2016 r.;
– ustalenia dotyczące użytkowania strzelnic w Kole i w Kłodawie;
– wyniki przeprowadzonej przez policję kontroli magazynu broni;
– sprawozdanie z opłacania składek członkowskich w 2016 r.;
– sprawozdanie z akcji „Zima z LOK” w 2017 r. z udziałem dzieci i młodzieży;
– przyjęcie planu pracy ZP LOK w Kole na 2017 r.;
– przyjęcie planu gromadzenia składek członkowskich w 2017 r.;
– propozycje kandydatów na kurs SISS (społecznych inspektorów strzelectwa sportowego);
– wolne wnioski.

Narada, chociaż była niezwykle burzliwa, ale za to zaowocowała wieloma konkretnymi ustaleniami. W szczególności zwrócono uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas organizowanych treningów, zawodów i konkursów strzeleckich na lokalnych strzelnicach. Podjęto temat intensywności szkoleń w użyciu broni, nie tylko palnej (kbks), ale i pneumatycznej, podkreślając oddawanie celnych strzałów do tarcz przez coraz młodszych strzelców. Poinformowano o przeprowadzonej bez większych uwag pozytywnej kontroli magazynku broni w LOK. Zwrócono uwagę na postępującą i bezmyślną dewastację gokartami strzelnicy LOK w Ruszkowie przez młodzież. Zaplanowano przeprowadzenie jej remontu i zwiększenie kontroli jej użytkowania. Pozytywnie oceniono organizację zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży pomimo skromnych środków finansowych..

 
czata 2017 01 02 17a
Wśród odznaczonych mjr Sylwin Donart z WKU Konin, pierwszy z prawej stoi prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole Andrzej Kowalewski
czata 2017 01 02 17b
Mjr Sylwin Donart pozytywnie ocenił działalność Zarządu Powiatowego LOK w Kole, wspomniał o powołaniu w 2019 r. na terenie powiatu kolskiego 120‑osobowej Kompanii Obrony Terytorialnej Kraju

Pozytywnie oceniono też organizację zawodów w Kole i w Kłodawie w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej, a także systematyczność w opłacaniu składek członkowskich LOK. Poinformowano zebranych o tym, że kolski LOK, tak jak od kilku lat, tak i obecnie przoduje w Wielkopolsce pod względem zebranych składek.

Zebranie prowadził prezes ZP LOK w Kole Andrzej Kowalewski. Prezes Kowalewski złożył sprawozdanie z działalności Zarządu za miniony rok, a sprawozdanie finansowe złożył skarbnik ZP LOK Mirosław Mikołajczyk. Pozytywnie działalność ZP LOK w Kole oceniła Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem Andrzeja Kowalskiego. Wszystkie uchwały jednogłośnie przyjęli uczestnicy narady.

Gościem honorowym kolskich LOK‑owców był mjr Sylwin Donart z WKU Konin, który odpowiadał na szereg pytań dotyczących powstania na terenie Koła Kompanii Obrony T erytorialnej Kraju, oceniając pozytywnie działalność ZP LOK w Kole.

W trakcie spotkania wręczono odznaczenia LOK zasłużonym koleżankom i kolegom. Brązowy medal „Za Zasługi dla LOK” otrzymały: Barbara Karlińska z Klubu LOK „Nagórna” w Kole oraz Alina Krygier z Klubu LOK „Karszew” w Karszewie. Srebrnymi medalami uhonorowano Andrzeja Pietrzaka z Klubu LOK przy KP Policji w Kole, Mariusza Runge z Klubu LOK „Gramel” w Kole oraz Mariusza Andrzejczaka ze Szkolnego Koła LOK przy Gimnazjum nr 1 w Kłodawie. Złote medale „Za Zasługi dla LOK” otrzymali: Henryk Łabudziński z Klubu LOK w Osieku Wlk., Bogdan Paliński oraz T omasz Kurtyka z Klubu LOK przy KP Policji w Kole. Zbiorowy medal „Za Zasługi dla LOK” otrzymało Szkolne Koło LOK przy Gimnazjum nr 1 w Kłodawie.

Skromny poczęstunek dla uczestników narady ufundował Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole.

 
  Tekst i zdjęcia: RYSZARD BO RYSIEWICZ
  powrot

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej