99 11listopada1918

Artykuły

Harcerski Turniej Strzelecki

 

6 czerwca br. na terenie strzelnicy wojskowej Międzynarodowej Brygady przy ul. Kruczkowskiego w Lublinie odbył się Turniej Strzelecki harcerzy i instruktorów zorganizowany przez Biuro Zarządu Wojewódzkiego LOK im. gen. Tadeusza Kościuszki oraz Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Lublinie. Frekwencja uczestników turnieju była tak „duża”, że organizatorzy nie mogli się doliczyć ilości zawodników i drużyn, ale w upalnym słońcu, kiedy temperatura w cieniu przekraczała 30 °C było to zrozumiałe. Najważniejsze, że strzelanie się odbyło, nastroje dopisały, a dyplomy i unikatowe odznaki strzeleckie trafiły do zwycięzców turnieju. Turniej przeprowadzono pod czujnym okiem trenerów i sędziów klasy państwowej w strzelectwie sportowym: Andrzeja Abramowicza i Zbigniewa Szyszkowskiego. W strzelaniu z karabinka sportowego (kbks) na odległość 50 m w konkurencji indywidualnej pierwsze miejsce wynikiem 60 pkt. zdobył dh Piotr Mularczyk z 223 LDH „Oriente”; drugie miejsce przypadło dh. Michałowi Kołodyńskiemu z 7 LDH „Wulkan”; trzeci był hm. Aleksander Krawyciński, a czwarty – hm. Cezary Komsa.

 
czata 2015 02 03 44
Zwycięzcy Harcerskiego Turnieju Strzeleckiego. Od lewej z dyplomami: Michał Kołodyński, Piotr Mularczyk, Cezary Komsa i Aleksander Krawyciński.

W tej dziedzinie sportów obronnych harcerze okazali się lepszymi zawodnikami. Największą jednak atrakcją turnieju było wręczenie brązowych Harcerskich Odznak Strzeleckich (wraz z odpowiednią legitymacją) będących wspólnym dziełem warszawskich działaczy Ligi Obrony Kraju i Stołecznej Chorągwi ZHP (Uchwała Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP nr 63/IV/2014 z 23.05.2014 r.). Wręczenia odznak i dyplomów dokonali dyrektor Biura ZW LOK w Lublinie Anna Malinowska i prezes Lubelskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK Stanisław Dąbrowski. Czy lubelscy harcerze będą jeszcze mieli okazję zdobyć te piękne, unikatowe odznaki wyższego stopnia (srebrne i złote)? Czas pokaże!

  hm. Stanisław Jan Dąbrowski
Hufiec Lublin
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.