99 11listopada1918

Artykuły

Podlaskie Zawody Strzelecie „Wolny Białystok w wolnej Polsce i w Europie”

 

11 kwietnia 2015 r. na strzelnicy firmy Hubertus w Białymstoku odbyły się Podlaskie Zawody Strzeleckie „Wolny Białystok w wolnej Polsce i w E uropie”. Zawody zorganizowane zostały przez Ligę Obrony Kraju i Klub Strzelecki LOK „Grot” w Białymstoku dla uczczenia 95. rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji niemieckiej 19 lutego 1919 r. Jednocześnie pokazują i uświadamiają zainteresowanym jak odmienne były to czasy od współczesnych i jak dużą rolę w życiu i rozwoju miasta odgrywa postawa i zaangażowanie mieszkańców.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszych strzelców spośród biorących w nich udział, doskonalenie umiejętności strzeleckich w ramach rywalizacji sportowej, popularyzacja strzelectwa, integracja członków KS LOK „Grot” i całego środowiska strzeleckiego oraz upowszechnianie strzelectwa sportowego wśród mieszkańców Białegostoku. Jest to też promocja Białegostoku jako miasta otwartego na nowe, niszowe dyscypliny sportowe. Dzięki pomocy Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zawody wzbogacono ciekawymi materiałami promocyjnymi na temat współczesnego Białegostoku. Biuro Promocji i Turystyki UM w Białymstoku zapewniło też ciekawy pakiet materiałów promocyjnych o Białymstoku dla zwycięzców rozgrywanych podczas zawodów konkurencji strzeleckich.

 
czata 2015 02 03 53
Zwycięzcy zawodów w rozegranych pięciu konkurencjach

Rejestrację zawodników rozpoczęto o godz. 10. Do startu w zawodach zgłosiło się 43 zawodników, głównie członków różnych klubów sportowych pochodzących z północno‑wschodniej Polski. Po zapoznaniu uczestników z przepisami bezpieczeństwa i regulaminem zawodów rozpoczęto strzelania. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał zespół sędziów. Rozegrano pięć konkurencji – trzy pistoletowe, karabinową i ze strzelby gładkolufowej. Osobom, które nie miały własnej broni organizator zapewnił broń i amunicję na stanowisku. W trakcie zawodów prowadzono indywidualną klasyfikację w poszczególnych konkurencjach strzeleckich. Zawodnicy nieposiadający licencji PZSS klasyfikowani byli poza konkurencja. Po zakończeniu strzelania i podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców, którym za zajęcie miejsc 1-3 wręczono puchary, dyplomy i upominki.

Pierwsze miejsca zajęli: w pistolecie sportowym Grzegorz Troc, reprezentant Klubu „Kormoran” z Olsztyna (183 pkt.); w pistolecie centralnego zapłonu Stanisław Grochowski z Klubu „Grot” Białystok (93 pkt.); reprezentanci tego Klubu zwyciężyli również w pistolecie centralnego zapłonu strzelanie z dwóch rąk – Dariusz Jabłoński (90 pkt.), w karabinie dowolnym – Rafał Mężyński (177 pkt.) i strzelbie gładkolufowej – Krzysztof Chańko (49 pkt.). Więcej wyników na stronie www.grot.bialystok.pl.

Podlaskie Zawody Strzeleckie „Wolny Białystok w wolnej Polsce i w E uropie” były też okazją do lepszego poznania historii, sprawdzenia swoich umiejętności, spędzenia czasu w towarzystwie koleżanek i kolegów o podobnych zainteresowaniach oraz pokojowej rywalizacji sportowej.

Imprezy strzeleckie, które organizuje KS LOK „Grot” w drugą sobotę każdego miesiąca są bardzo popularne i dobrze oceniane przez strzelców Białostocczyzny, Podlasia i sąsiednich województw.

  Marek Ostaszewski
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.