99 11listopada1918

Artykuły

Memoriał Strzeleck i im. Jerzego Gajewskiego

 

Zarząd Rejonu wałeckiej Ligi Obrony Kraju już po raz XVI zorganizował i przeprowadził 12 czerwca 2015 r. zawody strzeleckie dla młodzieży szkolnej wszystkich wałeckich szkół oraz części szkół z powiatów szczecineckiego i drawskopomorskiego. Zawody te to Memoriał im. Jerzego Gajewskiego – wieloletniego nauczyciela i wychowawcy, a także członka i działacza społecznego Zarządu Rejonu LOK w Wałczu.

 
czata 2015 02 03 75
Zbiórka zawodników przed odprawą startową

W tym roku po raz pierwszy zawody te przeprowadzono w Pile, na terenie „Centrum Strzelectwa Sportowego”, gdzie znajduje się strzelnica „Tarcza”. Strzelnica ta należy do najnowocześniejszych strzelnic w Polsce. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Zdzisław Kmieć – burmistrz Człopy. Organizatorzy przypomnieli gościom i zawodnikom sylwetkę wielkiego działacza LOK, śp. Jerzego Gajewskiego. Następnie reprezentacje szkół udały się na stanowiska strzeleckie. Strzelano z karabinka sportowego 5,6 mm na odległość 50 m. W zawodach startowało 72 strzelców z 17 szkół, z powiatów: wałeckiego, szczecineckiego i drawskopomorskiego. Obowiązki kierownika zawodów pełnił mjr(r) Zbigniew Stusik, a gospodarza zawodów Cezary Gajewski (syn śp. J erzego Gajewskiego).

 
czata 2015 02 03 76a
Zawodnicy na stanowisku strzeleckim
czata 2015 02 03 76b
Podsumowanie zawodów przez prezesa ZR LOK w Wałczu w towarzystwie burmistrza Człopy oraz łowczego PZŁ Piła

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Człopie, uzyskując 262 pkt. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu (254 pkt.), a trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 w Mirosławcu (240 pkt.). W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja z G imnazjum nr 1 w Człopie (280 pkt.), pokonując kolejno Gimnazjum nr 1 z Tuczna (273 pkt.) i G imnazjum nr 1 w Chwiramie (268 pkt.). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych w Wałczu (279 pkt.), druga była drużyna Zespołu Szkół Budowlanych nr 2 w Wałczu (278 pkt.), a trzecia Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3, też w Wałczu (208 pkt.).

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych w grupie dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej w Człopie (92 pkt.), w grupie chłopców pierwszy był Patryk Tabich ze Szkoły Podstawowej w Mirosławcu (95 pkt.). Wśród gimnazjalistów w grupie dziewcząt najlepszą okazała się Karolina Czajewska z Gimnazjum nr 1 w Człopie (97 pkt.), a w grupie chłopców Norbert Pietkun z Zespołu Szkół Mechanicznych w Wałczu (96 pkt.). W grupie opiekunów zwyciężył Grzegorz Kowalczyk z G imnazjum Nr 1 w Człopie (99 pkt.).

 
czata 2015 02 03 77
Zwycięzcy z szkół ponadgimnazjalnych wraz z burmistrzem Człopy (z lewej) oraz prezesem ZR LOK w Wałczu (z prawej)

Sponsorami zawodów byli: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Koło Myśliwskie „Żuraw” w Człopie, Urząd Gminy i Miasta Człopa oraz Zarząd Rejonu LOK w Wałczu. Puchary i medale wręczali wraz z prezesem Zarządu Rejonu LOK w Wałczu panowie: Sławomir Jaroszewicz z Polskiego Związku Łowieckiego w Pile oraz Zdzisław Kmieć – burmistrz Człopy.

Podsumowując zawody, prezes Zarządu Rejonu LOK w Wałczu Lech Sznaza podziękował gościom za przybycie, a opiekunom za przygotowanie drużyn, zapraszając jednocześnie wszystkich na przyszłoroczny XVII Memoriał Strzelecki im. Jerzego Gajewskiego.

  Tadeusz Dojss
   
   

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.