99 11listopada1918

Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjnych Statków i Okrętów klas C Oleśnic a, 4-6.05.2013 r.

Od kilku lat Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjnych Statków i Okrętów klas C organizowane były we Wschowie. W roku bieżącym dotychczasowy organizator nie podjął, niestety, trudu przygotowania i przeprowadzenia tego szczególnie pięknego konkursu.

Z inicjatywy komandora Sekcji C oraz Oleśnickiego Klubu Modelarskiego organizacji tegorocznych Mistrzostw Polski podjęło się Biuro Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju we Wrocławiu. Do współpracy zaproszono Centrum Kształcenia i Wychowania, mające swoją siedzibę w znanym już modelarzom Zamku Książęcym w Oleśnicy. W przygotowaniu Mistrzostw uczestniczą „zaprawieni w bojach” modelarze oleśniccy, którym nie jest obce organizowanie imprez różnego rodzaju i wszelkiej rangi. Robią to przecież z powodzeniem od ponad 30 lat. Trudno zliczyć wszystkie zawody i konkursy rozgrywane w Oleśnicy – od powiatowych poprzez wojewódzkie do ogólnopolskich, a także mistrzostw Polski oraz imprez międzynarodowych. I to nie tylko modeli kartonowych, wystawowych, ale także modeli pływających i kołowych. Ale to już inny temat.

2012 06 62
Zamek Książąt Oleśnickich

Ocena modeli i wystawa pokonkursowa będzie miała miejsce w Sali Rycerskiej Zamku Książęcego w Oleśnicy, ul. Zamkowa 4. W Zamku, który dysponuje również bazą hotelową, jest także możliwość skorzystania z noclegu (cena 50,00 zł/łóżko/noc) oraz z wyżywienia (całodzienne: 40,00 zł/dzień, w tym obiad 20,00 zł, śniadanie i kolacja po 10,00 zł).

Modele przyjmowane będą w piątek (4 maja 2013 r.) w godzinach 16.00-20.00 oraz w sobotę (5 maja 2013 r.) w godzinach 8.00-13.00.

Ocena modeli rozpocznie się o godz. 14.00. Obowiązki sędziego głównego Mistrzostw piastować będzie Maciej Poznański– komandor Sekcji C. W składzie Komisji znajdą się tradycyjnie sędziowie z uprawnieniami międzynarodowymi.

Opłaty startowe w wysokości: juniorzy– 15,00 zł za model oraz seniorzy– 25,00 zł za model, przyjmowane będą przy rejestracji zawodników i modeli w Biurze Mistrzostw w Zamku.

Wymagane jest – ze względów organizacyjnych– zgłoszenie udziału w imprezie do dnia 28 kwietnia 2013 r.

Można to zrobić na 3 sposoby:
– elektronicznie – na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
– listownie (tradycyjną pocztą) na adres: Biuro Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju, ul. Świdnicka 28, 50-068 Wrocław,
– telefonicznie – na numer telefonu 516-057-792.

Osoby, które będą chciały korzystać z noclegów lub wyżywienia w Zamku, powinny zgłosić to u organizatora łącznie ze zgłoszeniem udziału w Mistrzostwach (w tym wypadku nieprzekraczalny termin zgłoszenia – do dnia 22 kwietnia 2013 r.).

2012 06 63
Holownik pełnomorski ORP „Elbe”, wyk. Maciej Poznański – klasa C2

Mistrzostwa będą stanowiły jedną z eliminacji modeli do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2014 r. w Konstancy w Rumunii.

Konkurs rozegrany zostanie zgodnie z regulaminem imprez modelarskich LOK na rok 2013 oraz przepisami NAVIGA dotyczącymi klas C. Udział może wziąć każdy modelarz – zrzeszony (w klubach i modelarniach) oraz niezrzeszony. Każdy zawodnik może zgłosić maksymalnie 3 modele w klasie; wystawienie większej liczby modeli w klasie jest możliwe wyłącznie poza konkursem. Do każdego modelu wymagana jest dokumentacja w postaci instrukcji budowy modelu (wycinanka, kserokopia, opis budowy + rysunki montażowe) lub plany (modelarskie, stoczniowe), na podstawie których jednostka została zbudowana. Każdy model powinien posiadać certyfikat modelu.

Przewiduje się dyplomy uczestnictwa potwierdzające udział modeli w Mistrzostwach. Wykonawcy modeli ocenionych powyżej 85 punktów otrzymają medale i dyplomy. Ponadto przyznane będą 2 nagrody regulaminowe:
– dla wykonawcy najlepiej ocenionego modelu jednostki pływającej pod polską banderą lub zbudowanej w polskiej stoczni– Puchar Komandora Sekcji C,
– dla wykonawcy najwyżej ocenionego modelu na Mistrzostwach – Puchar Dyrektora Biura DZW LOK – G rand Prix Mistrzostw.

2012 06 64
HMS „Bellona”, wyk. Bartosz Kłyszyński – klasa C7

W miarę możliwości organizacyjnych i finansowych ufundowane będą nagrody dodatkowe. I na koniec przypomnienie: organizator Mistrzostw nie ubezpiecza modeli. Wzorem lat ubiegłych przewidywane jest przeprowadzenie kursu sędziowskiego (koszt 40,00 zł). Szczegółowy informator i wzór zgłoszenia dostępny jest na stronie Sekcji C: www.promodel.pop.pl – zakładka: „SEKCJA C NAVIGA”. W razie niemożności dotarcia do informatora drogą elektroniczną, każda zainteresowana osoba może otrzymać informator listownie po zgłoszeniu telefonicznym lub SMS‑owym na numer 516-057-792. Serdecznie zapraszamy na Dolny Śląsk, zawsze gościnny dla modelarzy.

  Mieczysłąw Kruczkiewicz
   
bullet Powrót

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.