Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10060456

Odwiedza nas

Odwiedza nas 395 gości oraz 0 użytkowników.

Powstał nowy Klub LOK

Tarnówka to jedna z większych wsi w gminie Dąbie w powiecie kolskim. Tu krzyżują się drogi Dąbie – Kłodawa z lokalnymi w gminie. Jest szkoła, sklep, remiza strażacka. Tarnówkę i okoliczne wsie zamieszkuje spora grupa młodzieży, która po szkole czy też po pracy nie za bardzo ma co ze sobą zrobić. A nie wszyscy widzą się jako strażak– ochotnik w miejscowej OSP.

Co zrobić, ażeby uaktywnić tę młodzież? – zastanawiali się starzy członkowie Ligi Obrony Kraju z Tarnówki i pobliskiego Zalesia. Z rozmów z młodymi mieszkańcami wynikło, że oczekiwali oni organizacji głównie strzelań z broni i uczestnictwa w zawodach strzeleckich, organizacji wycieczek, dyskotek itp. Dlatego 19 stycznia w miejscowej remizie OSP w Tarnówce zapadła decyzja o powołaniu Klubu LOK przy OSP w tej miejscowości. Uroczystą inaugurację zaplanowano na dzień 19 lutego. Poinformowano okólnikami mieszkańców okolicznych wsi o mającym odbyć się otwartym dla wszystkich spotkaniu.

foto 01 2012 28
Uczestnicy spotkania inauguracyjnego

Na styczniowym spotkaniu grupy założycielskiej wyłoniono zarząd Klubu: prezesem został Jacek Olczyk, jego zastępcą Mateusz Chrzanowski, sekretarzem Artur Mrzewa, a skarbnikiem Damian Olczyk. Gdy poszła wieść o powstaniu Klubu LOK w Tarnówce, akces przynależności zgłosiło 21 młodych mieszkańców, głównie ze wsi Tarnówka, Tarnówka Duża, Tarnówka Wiesiołowska i Zalesie. O godz. 16 w świetlicy OSP odbyła się uroczysta inauguracja działalności Klubu LOK. Przybył niemal cały zarząd miejscowej OSP z prezesem Edwardem Olczykiem na czele. Zaproszono prezesa ZP LOK w Kole Andrzeja Kowalewskiego, radnych z gminy Dąbie, sołtysów okolicznych wsi i co najważniejsze młodzież, a także i ich rodziców. W spotkaniu uczestniczył członek władz wojewódzkich LOK w Poznaniu Ryszard Borysiewicz. Przybliżył zebranym zasady funkcjonowania LOK w terenie, wspomniał o możliwościach szerokiego realizowania się, szczególnie młodzieży w strukturach stowarzyszenia. Przytoczył wiele pozytywnych osiągnięć w działalności kierowanego przez siebie Powiatowego Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka” w Kole. Pogratulował decyzji powołania Klubu LOK w Tarnówce i przekazał pozdrowienia od władz wojewódzkich LOK w Poznaniu.

Spotkanie w Tarnówce uświetnił swoim występem Zespół Ludowy „Grzegorzewianki” z Grzegorzewa. Spotkanie zakończyło się przygotowaną przez panie z KGW w Tarnówce wspaniałą kolacją, na którą zaproszeni zostali wszyscy jego uczestnicy.

    Ryszard Borysiewicz
bullet Powrót  

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej