Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3433
Artykułów:
2059
Odsłon artykułów:
10552066

Odwiedza nas

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Uczniowskie ferrie W Poznaniu

Poznańska Organizacja Rejonowa LOK w ramach akcji „Zima z LOK” zorganizowała w czasie ferii szereg atrakcyjnych imprez dla dzieci i młodzieży. „Dni otwartej strzelnicy” odbywały się na strzelnicy LOK w Poznaniu, w Biedrusku (gmina Suchy Las), w Bolechowie (gmina Owińska), w Tulcach (gmina Kleszczewo). W Poznaniu dzieci ponadto zwiedzały salę tradycji LOK. Kazimierz Drajer, prezes Klubu Krótkofalowców SP3KKU zapoznał je z działalnością łącznościowców, a Igor Megger z Klubu Modelarskiego LOK „Jaskółka” wtajemniczał jak budować modele latające.

Młodzież ze szkolnego koła LOK „Dezydery” w Bolechowie w ramach obozu dochodzącego, oprócz strzelania, uczestniczyła w grach sportowych i ćwiczyła na siłowni. Dzieci z półkolonii przy Domach Kultury „Jagiellonka” i „Jędruś” spotkały się nad jeziorem Kiekrz z bojerowcami z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK im. kpt. Adama Białoszyńskiego oraz płetwonurkami z Klubu Płetwonurków LOK „Delfin”. Dawny mistrz i jeszcze czynny zawodnik Longin Rowecki z pasją opowiadał o żeglarstwie lodowym. Wszyscy chętni mogli położyć się w łódce i zrobić sobie zdjęcia. Z powodu odwilży nie można było jednak ślizgać się po jeziorze. Ale od 1 kwietnia chętni zostali zaproszeni wraz z rodzicami na treningi żeglarskie.

foto 01 2012 34a
Spotkanie z bojerowcami nad jeziorem Kiekrz
foto 01 2012 34b
W Klubie Płetwonurków LOK „Delfin”
foto 01 2012 35a
Bojery „na sucho”
foto 01 2012 35b
Longin Rowecki opowiada o żeglarstwie lodowym

Prezes Klubu Płetwonurków LOK „Delfin” – Andrzej Ratajczak oprowadzał po pięknym budynku klubowym, jednocześnie pokazując sprzęt oraz ciekawe eksponaty, jakie zostały wydobyte z wód – karabin, łuski od amunicji, głowa ryby „Kot” itp. Gorąca grochówka z kiełbasą rozgrzała przemokniętych nieco uczestników spotkania. Na koniec wyjrzało słońce i dzieci przemaszerowały brzegiem jeziora 2,5 km do Krzyżownik do autobusu.

    Zbigniew Olechnowicz
bullet Powrót  

Copyright © 2014. SatAudio.