Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3597
Artykułów:
2151
Odsłon artykułów:
12043643

Odwiedza nas

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Rozśpiewany Klub

W kościele parafialnym pod wezwaniem św. Bogumiła w Kole na zaproszenie księdza proboszcza w dniu 15 stycznia Zespół Ludowy „Grzegorzewianki”, współpracujący z Klubem LOK „Kolska Starówka” (klubowicze są członkami zespołu), zaprezentował licznie zgromadzonym wiernym nasze przepiękne staropolskie kolędy i pastorałki. Również choreograf i solistka zespołu, grająca na akordeonie Małgorzata Stężewska (z‑ca kierownika klubu) popisała się interpretacją starej pastorałki „Gwiazda Betlejemska”, przywiezionej w 2006 r. przez zespół z dalekiego Chmielnika na Ukrainie. Zespołowi przygrywała kapela w składzie: Jan Kmieć– skrzypce, Małgorzata Stężewska i Mariusz Andrzejewski (instruktor muzyczny zespołu)– akordeon. W składzie kapeli jest również Ryszard Dopierała– trąbka i E dward Kołodziejski– kontrabas. W Zespole Ludowym „Grzegorzewianki” także kierownik Klubu LOK „Kolska Starówka” w Kole gra na skrzypcach i jest jego menadżerem. Po mszy dał krótki koncert pieśni ludowych z regionu Wielkopolski oraz pieśni prezentowanych poza granicami kraju w językach greckim, włoskim i chorwackim. Tak bardzo spodobał się wszystkim występ zespołu, że rozległy się gromkie brawa, a wiele osób poprosiło o wspólne zdjęcia.

foto 01 2012 104
„Grzegorzewianki” w strojach ludowych w kościele parafialnym w Kole wraz z księdzem proboszczem

„Grzegorzewianki” już wcześniej zaprezentowały kolędy i pastorałki w Poznaniu podczas spotkania opłatkowego Wielkopolskiej Ligi Obrony Kraju, podczas Konferencji Powiatowej LOK w Kole i w trakcie uroczystego przekazania nowych pomieszczeń Klubowi LOK „Kolska Starówka”. Kierownikiem Zespołu Ludowego „Grzegorzewianki” jest Jadwiga Wypychowska. W tegorocznych planach zespół zamierza również wyjechać na koncerty zagraniczne. Już w marcu wyjedzie na Litwę, gdzie będzie promował nasz region podczas obchodów Święta Kaziuka, a pod koniec sierpnia wystąpi w Brukseli, Paryżu i Luksemburgu. Weźmie również udział w kilku znaczących dla kultury kraju konkursach i przeglądach twórczości ludowej. Należy podkreślić, że „Grzegorzewianki” podczas swoich zagranicznych i co ważniejszych krajowych koncertów promują Ligę Obrony Kraju flagą organizacyjną.

    tekst i zdjęcie: Ryszard Borysiewicz
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.