Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3597
Artykułów:
2151
Odsłon artykułów:
12044026

Odwiedza nas

Odwiedza nas 242 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Zmarł Stanisław Włodarczyk

W dniu 10 lutego 2012 roku zmarł tragicznie nadkomisarz policji w stanie spoczynku Stanisław Włodarczyk. Żył 72 lata. Na wireckim cmentarzu pożegnały go tłumy. Był postacią znaną i zasłużoną– górnikiem, milicjantem i policjantem, kierownikiem komisariatów i pionów prewencji w KMMO, RUSW i KMP w Rudzie Śląskiej. Będąc na emeryturze od 1991 roku, był aktywnym działaczem obywatelskim.

Przez ponad 40 lat był członkiem LOK, od siedemnastu lat do śmierci, nieprzerwanie przez 4 kadencje, był prezesem Zarządu Rejonowego LOK w Rudzie Śląskiej. Będąc powoływany do pełnienia różnych i odpowiedzialnych funkcji w organizacji, zawsze z dużym zaangażowaniem wypełniał wszelkie obowiązki. Był wielokrotnym reprezentantem Śląskiej Organizacji we władzach LOK na szczeblu krajowym i wojewódzkim.

foto 01 2012 55– Za swoją niezmordowaną działalność był wysoce ceniony i wyróżniany przez Ligę Obrony Kraju– mówi Stanisława Lechowicz – Nieustannie aktywny we wszystkim co robił. Promował idee obronności i sprawności fizycznej wśród mieszkańców Rudy Śląskiej, w szczególności popularyzując strzelectwo sportowe młodzieży i funkcjonariuszy służb mundurowych, organizując coroczne zawody ogniowe na strzelnicy LOK w Kochłowicach. Zawsze życzliwy, serdeczny i cierpliwy, ukierunkowany przede wszystkim na pomaganie drugiemu człowiekowi. Energiczny, pracowity i odpowiedzialny. Skromny, unikający rozgłosu, mimo to cieszący się wielkim uznaniem, poważaniem i powszechną sympatią za poświęcanie się dla ludzi oraz za humor i optymizm. Wzór człowieka i przyjaciela!

Przez 21 lat, czyli nieomal sześć kadencji pełnił funkcję przewodniczącego zarządu Koła Terenowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rudzie Śląskiej. Koło zawsze należało do najaktywniejszych jednostek podległych Śląskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu SEiRP. Kolega Włodarczyk słynął jako znakomity organizator spotkań członków koła, wycieczek dla nich i ich rodzin oraz wielu innych przedsięwzięć, takich jak odwiedziny chorych w domach, szpitalach, udział w pogrzebach zmarłych emerytów i policjantów. Pamiętał o urodzinach przyjaciół i troszczył się o ich codzienny los.

Przez pewien czas pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Miejskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Był członkiem założycielem i aktywnym członkiem Zarządu Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew oraz członkiem założycielem Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Za swoją wieloletnią pracę i oddaną działalność społeczną wielokrotnie nagradzany i honorowany, m.in. Krzyżem Kawalerskim OOP, Krzyżami Zasługi, brązowym medalem Za Zasługi dla Policji, odznaką honorową PCK, medalami LOK, Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza– Ligi Przyjaciół Żołnierza, odznaką Honorowego Dawcy Krwi, odznaką honorową Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Cześć

Jego pamięci!

    Barbara i Adam Podgórscy
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.