Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3597
Artykułów:
2151
Odsłon artykułów:
12043599

Odwiedza nas

Odwiedza nas 334 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Modelarstwo Wielkopolskie 2011

XIV Inauguracja sezonu modelarskiego w 2011 roku, w tym modelarzy żaglowych, rozpoczęła się mocnym uderzeniem, tj. Mistrzostwami Świata w Pichlingorsee w Austrii w dniach 16–29.04.2011 r. Był to prawdziwy początek sezonu. Zawodnicy nie mieli jednak możliwości przeprowadzenia niezbędnych treningów, co uwidoczniło się w uzyskiwanych wynikach w trakcie rozgrywania poszczególnych klas mistrzostw. Reprezentacja Polski na tych mistrzostwach liczyła 15 zawodników, w tym 5 zawodników z Wielkopolski. Polacy zdobyli 5 medali, co było umiarkowanym sukcesem – w ubiegłych latach bywało lepiej. Zawodnicy z Wielkopolski zdobyli 2 medale. Najcenniejszy – złoty w klasie F5-M zdobył Jan Springer z KM LOK „Ogniwo” z Wągrowca, a brązowy medal w klasie F5-E w grupie wiekowej juniorów wywalczył Mikołaj Grzechowiak, z tego samego klubu.

Zawodnicy i działacze z Wielkopolski w tej dyscyplinie modelarstwa zorganizowali 4 imprezy eliminacyjne o zasięgu ogólnopolskim. Na tych imprezach modelarze– sportowcy z Wielkopolski zdobyli 3 tytuły mistrzów Polski i 4 tytuły wicemistrzów Polski.

W modelarstwie ślizgowym klasy M zawodnicy KM LOK „CK Zamek” Poznań uczestniczyli w ogólnopolskich zawodach eliminacyjnych. Natomiast w Mistrzostwach Polski zespół z Poznania zdobył 2 tytuły– mistrza i wicemistrza Polski.

W modelarstwie kartonowym na Mistrzostwach Polski w Skawinie Wielkopolska reprezentowana była przez zawodników KM LOK „MDK Trzcianka”, którzy zdobyli 2 tytuły wicemistrza oraz kilka wyróżnień. Wymienieni zawodnicy wystąpili również na ogólnopolskim konkursie modeli kartonowych „O Puchar Prezesa LOK” w Warszawie w grudniu.

W wojewódzkim konkursie modeli kartonowych organizowanym w Poznaniu wzięły udział reprezentacje trzech rejonów LOK, tj. Poznania, Gniezna i Piły. Wystawiono 33 modele. Zdaniem sędziego głównego poziom prac był dobry. Uwagę zwracał model samolotu F16C z pełnym wariantem uzbrojenia.

Poważnym odczuwalnym problemem jest zanikające zainteresowanie tą imprezą kierowników i prezesów LOK. Tadeusz Goławski

    Marek Stasiak
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.