Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3597
Artykułów:
2151
Odsłon artykułów:
12043584

Odwiedza nas

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Pamiętajmy o pamięci

Nic nie jest nam dane na zawsze. Historia naszego narodu, państwa daje nam aż nadto przykładów na potwierdzenie tej tezy. Nie będę odkrywczy powtarzając za historykami, że naukę z przeszłości dla teraźniejszości i przyszłości brać trzeba, dopóki nie jest za późno. Nauki powyższe zawarte są też w statucie i w działalności Ligi Obrony Kraju. Zarząd Powiatowy i Klubu Żołnierzy w Starachowicach tradycyjnie, od lat upamiętnia ważne wydarzenia dla naszej tożsamości narodowej i utrzymania wolności.

foto 01 2012 74a
Uczestnicy wieczornicy

Obchody Święta Niepodległości zorganizowane zostały przez Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki wraz z Zarządem Powiatowym i Klubem Żołnierzy Rezerwy LOK w Miejskim Domu Kultury w Starachowicach. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. poseł Krzysztof Lipiec, wiceprezydent miasta Sylwester Kwiecień, wiceprezes ZG LOK i prezes ZW LOK w Kielcach Tadeusz Jóźwik, dyrektor Biura Świętokrzyskiego ZW LOK Włodzimierz Mandziuk, prezes ZP LOK i ZDZ w Kielcach Jerzy Wątrofoto 01 2012 74bPrzemawia prezes ZW LOK w Kielcach Tadeusz Jóźwik, obok prezes KŻR LOK w Starachowicach Włodzimierz Werys, główny organizator uroczystościba, uczestnicy walk z okresu II wojny światowej: Mieczysław Truchlewski, Henryk Dębski, Józef Salamon. Oprawę artystyczną wieczoru pamięci zapewnili członkowie Zespołu Estradowego KŻR LOK „Wiarusy” pod kierownictwem Piotra Gąsowskiego.

15.01.2012 r. w sali lustrzanej Domu Nauczyciela krótką, wojskową komendą: „Sztandary wprowadź” rozpoczęła się wieczornica poświęcona 67. rocznicy przepędzenia niemieckiego okupanta z Ziemi Świętokrzyskiej. Organizatorzy, ci sami jak wyżej, do wygłoszenia wykładu historycznego zaprosili profesora Mariana Winiarskiego, który przypomniał tragiczne wydarzenia dla naszego narodu. Wiceprezydent Starachowic Sylwester Kwiecień wskazał, że winniśmy pamiętać ludzi, którzy oddali życie za naszą wolność, i tych, którzy przeżyli i odbudowywali kraj z totalnych zniszczeń. Winniśmy poprzednim pokoleniom spłacać dług przez mądre wykorzystanie czasu pokoju, dnia dzisiejszego do rozwoju naszej ojczyzny, narodu w skali całego kraju, jak i lokalnej.

Nasze świętowanie wzbogacił udział gen. Andrzeja Pietrzyka, uczestników walk II wojny światowej, samorządowców ze Starachowic i Brodów, członków Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, przedstawicieli policji, straży pożarnej, miejskiej i Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych WP. Część artystyczną zapewnił Zespół KŻR „Wiarusy” i artystyczna grupa kieleckiego ZDZ „Patrol”. W ramach uroczystości złożono wieńce pod pomnikiem Obrońców Starachowic i na cmentarzu poległych Żołnierzy Radzieckich.

Słowa podziękowania należą się głównemu organizatorowi obu uroczystości, prezesowi KŻR LOK w Starachowicach Włodzimierzowi Werysowi. Kazimierz Lewandowski

    Kazimierz Lewandowski
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.