Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3433
Artykułów:
2059
Odsłon artykułów:
10552089

Odwiedza nas

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Uroczyste zakończenie Poznańskiej Ligi Stzreleckiej

XIV KrajowyW Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej Poznańskiej Organizacji Rejonowej Ligi Obrony Kraju wzięło udział 110 uczniów z 19 szkolnych kół LOK z Poznania i powiatu poznańskiego. Odbyło się 5 rund. Najpierw były strzały próbne bez ograniczeń i 20 strzałów ocenianych w ciągu 20 minut. Strzelano z karabinka pneumatycznego Haeknel. Startowały zespoły 6‑osobowe. Do punktacji drużynowej w każdej rundzie liczyły się wyniki 4 najlepszych zawodników. Do punktacji indywidualnej zaliczono zawodnikom wyniki 3 najlepszych ich rund.

foto 02 2012 63

Mistrzem Ligi został Krzysztof Zamiar z I LO Poznań, uzyskując 492 pkt., drugi był Patryk Draniczarek z LO w Bolechowie – 479 pkt., a trzecia Klaudia Nowak z LO w Bolechowie – 475 pkt., która ponadto wynikiem 174 punkty na 200 możliwych ustanowiła nowy rekord Ligi.

W grupie gimnazjalistów zwyciężył Hubert Lubiejewski z Gimnazjum nr 41 w Poznaniu przed Jakubem Piksą w Gimnazjum w Biedrusku i Marcinem Ignasiakiem z Gimnazjum w Bolechowie. W grupie gimnazjalistek zwyciężyła E liza Korzeniewska z Gimnazjum w Bolechowie przed E wą Zielińską z Gimnazjum nr 23 w Poznaniu i Anną Krawczyk z Gimnazjum w Biedrusku.

Zespołowo: 1. Szkolne Koło LOK „Dezydery” przy LO im. gen. Dezyderego C hłapowskiego w Bolechowie, którego opiekunem jest Tomasz Metler. 2. Szkolne Koło LOK przy Zespole Szkół Geodezyjno‑Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego w Poznaniu, opiekun Stanisław Ostrowski. 3. Szkolne Koło LOK przy XXX Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Poznaniu, opiekun Andrzej Piasecki.

Szkolna Liga Strzelecka jest zadaniem zleconym dla LOK przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które na jej organizację udziela pomocy finansowej. Liga przebiegła w sportowej i koleżeńskiej atmosferze, bez protestów. uroczyste zakończenie Ligi odbyło się 8 maja w auli LOK w Domu Żołnierza.

Najlepsi strzelcy otrzymali dyplomy i medale, a zwycięskie zespoły puchary. Puchar otrzymał również mistrz Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – Krzysztof Zamiar. Nagrodę specjalną dla najlepszej zawodniczki Klaudii Nowak ufundował sędzia główny zawodów Ireneusz Erenc. Opiekunowie 3 najlepszych zespołów otrzymali albumy książkowe z podziękowaniami. Nagrody wręczali: Ireneusz Jabłoński, Ireneusz Erenc, Czesław Bzowy, Zbigniew Olechnowicz. Zbigniew Olechnowicz

    Zbigniew Olechnowicz
bullet Powrót  

Copyright © 2014. SatAudio.