Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10045760

Odwiedza nas

Odwiedza nas 267 gości oraz 0 użytkowników.

Zawody o Puchar Sołtysa miejsowości Kotuń

Już po raz szósty Michał Bentkowski, sołtys miejscowości Kotuń, zorganizował zawody strzeleckie z kbks‑u. Strzelano na 50 metrów w trzech kategoriach zawodników: kobiet, mężczyzn i juniorów.

W organizacji zawodów aktywnie uczestniczyli członkowie LOK z Kotunia na czele z prezesem Zarządu Gminnego LOK Zbigniewem Brzuszczyńskim. Strzelanie prowadził wiceprezes Klubu Strzelectwa Sportowego „Dragon” z Siedlec Leszek Chromiński, a w sędziowaniu pomagali mu Jerzy Gieruk i Szymon Maciołek – wiceprezes i członek ZR LOK w Siedlcach.

Sołtys Michał Bentkowski dla zwycięzców w każdej kategorii ufundował karabinki pneumatyczne oraz puchary i dyplomy za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii. Zawodnicy walczyli również o puchar za najlepszy wynik, który ufundował prezes ZR LOK w Siedlcach, kpt.(r) Jerzy Mandał.

foto 03 2012 67a

Najlepsi strzelcy zawodów: Beata Mazurek, zdobywczyni pucharu prezesa ZR LOK w Siedlcach za najlepszy wynik
(92 pkt.) i Grzegorz Dadak, zwycięzca w grupie mężczyzn (86 pkt.). W środku sołtys Kotunia Michał Bentkowski.

foto 03 2012 67b
Prezes ZR LOK w Siedlcach kpt. (r.) Jerzy Mandał wręcza medal jednemu z zawodników, a sołtys Kotunia Michał Bentkowski – puchar

Rywalizacja była zaciekła, wielu zawodników skorzystało z regulaminu i po raz drugi strzelało, aby poprawić wynik. Wśród juniorów złoty medal, puchar i nagrodę główną– karabinek pneumatyczny – zdobyła Pamela Górska (84 pkt.), przed Wiktorią Prokurat (82 pkt.) i Jerzym Roguskim (69 pkt.). Wśród mężczyzn zwyciężył Grzegorz Dadak (86 pkt.), przed Romanem Matejukiem (84 pkt.) i J arosławem Chruścielem (84 pkt.). Na bardzo wysokim poziomie przebiegała rywalizacja wśród pań. Beata Mazurek z wynikiem (92 pkt.) pokonała wszystkich strzelających. Oprócz pucharu, złotego medalu, dyplomu i karabinka pneumatycznego otrzymała puchar za najlepszy wynik, który wręczył jej prezes ZR LOK w Siedlcach. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Grabarska (88 pkt.), a miejsce trzecie Katarzyna Pskiet (84 pkt.).

Na zakończenie zawodów prezes ZR LOK w Siedlcach pogratulował organizatorom sprawnego przeprowadzenia imprezy, a zawodnikom życzył jeszcze lepszych wyników za rok.

Sołtys Michał Bentkowski zamykając zawody zapowiedział zorganizowanie w roku 2013 zawodów na jeszcze większą skalę, gdyż zamierza zamieścić informacje o nich w ogólnopolskim „Biuletynie Sołtysów”.

   
bullet Powrót  

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej