Wspomnienie w pierwszą rocznicę śmierci

foto 05 2012 36a28 listopada 2012 roku minął rok, jak pożegnaliśmy śp. Annę Sokół. Ania była zaangażowana w pracę na rzecz Ligi Obrony Kraju na terenie miasta Jaworzna.

Będąc uczennicą II LO w Jaworznie już pracowała w Szkolnym Kole Strzeleckim. Brała udział w konkursach marynistycznych „Polska leży nad Bałtykiem”, a w 2004 roku w tym konkursie zajęła pierwsze miejsce i reprezentowała swoją szkołę i Jaworzno na etapie rejonowym w Pszczynie. Będąc w zarządzie Koła Strzeleckiego w II LO zorganizowała „Mikołajki” dla uczniów z klas integracyjnych w SP nr 7 i dla dzieci ze świetlicy osiedlowej.

Po ukończeniu szkoły została powołana na członka Zarządu Miejskiego LOK w Jaworznie, gdzie zajmowała się pisaniem artykułów na temat Ligi do prasy lokalnej i do Czaty. Z okazji 60. rocznicy powstania Ligi Obrony Kraju w 2004 roku współorganizowała dla dzieci i młodzieży konkursy plastyczne i literackie: „Polska leży nad Bałtykiem” i „Niesiemy pokój”.

foto 05 2012 36bMazury – Ania za steremW 2005 roku przeprowadziła w SP nr 7 konkurs literacko-plastyczny „Latać każdy może” na rzecz Stowarzyszenia Lotników Polski Południowej, a w następnym z okazji Święta Niepodległości Polski miejski konkurs literacki „Za naszą Ojczyznę...- jaką rolę odgrywa dzień 11 listopada w twoim życiu”. W latach 2007 i 2008 współorganizowała w Gimnazjum nr 4 w Jaworznie konkurs „Eureka LOK – ja to wiem”. W latach następnych podobne konkursy przeprowadziła też dla uczestników akcji „Zima z LOK” i akcji „Lato z LOK”. W 2007 roku w tym konkursie wśród członków ZM LOK w Jaworznie zajęła pierwsze miejsce.

Ania ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Ukochała Mazury, patent żeglarski uzyskała mając zaledwie 13 lat. Zimą wraz z siostrą Asią i znajomymi szalała na snowboardzie. Uwielbiała taniec, język angielski, zabawę z fotografią oraz konie i rower. Ania pisała bajki dla dzieci, wierszowane opowiastki dla rodziny, napisała powieść „Ikar wciąż żyje” oraz wiele felietonów, esejów.

Wspominamy Anię jako wesołą, wspaniałą koleżankę, która swoim humorem i uśmiechem potrafiła zdobyć naszą sympatię.

foto 05 2012 37
Ania na strzelnicy

Chcielibyśmy zorganizować konkurs cykliczny dla młodzieży upamiętniający działalność Ani na rzecz Ligi Obrony Kraju. To byłby wspaniały ukłon dla Jej pracy.

    Zarząd Miejski LOK Jaworzno
bullet Powrót