Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3447
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11149517

Odwiedza nas

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Strzały w „10” Klubu Rotary Lublin Centrum

5 listopada br. na strzelnicy sportowej Biura Lubelskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju im. gen. Tadeusza Kościuszki w Lublinie odbył się I Turniej Strzelecki Klubu Rotary Lublin Centrum.

foto 05 2012 40a
Zwycięzcy turnieju (od lewej): Jerzy Kargol, Stanisław Dąbrowski, Wojciech Mach, Mirosław Orłowski, Maciej Paschke, Krzysztof Gładysz i Janusz Fronczyk

Inicjatorem turnieju był prezydent RC Lublin Centrum, a zarazem prezes Lubelskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Lublinie por. rez. Stanisław Dąbrowski. Turniej przeprowadził i sędziował instruktor strzelectwa Jarosław Kubiak, a dyplomy i medale zwycięzcom wręczyła Anna Malinowska – dyrektor Biura ZW LOK w Lublinie.

foto 05 2012 40bTurniej był niezwykle emocjonujący, okazało się bowiem, że dla niektórych zawodników była to pierwsza w życiu przygoda z bronią, dla innych – po kilkudziesięciu latach przerwy. Były problemy z celowaniem czy nawet trafieniem do tarczy. Czasem „pocisk znikąd” ratował honor zawodnika. Ale wszystkie niepowodzenia rekompensowała doskonała atmosfera, poczucie humoru, wyrozumiałość, koleżeńska pomoc i doskonałe nalewki, którymi zwycięzcy turnieju poczęstowali kolegów po zakończeniu zawodów.

Zwycięzcą z wynikiem 93 pkt. został Krzysztof Gładysz – skarbnik Klubu, II miejsce z wynikiem 85 pkt. zajął Janusz Fronczyk – sekretarz Klubu, III miejsce z 83 pkt. Jerzy Kargol – mistrz ceremonii.

Zebrani zwiedzili Biuro ZW LOK, obejrzeli kroniki działalności statutowej LOW, wysłuchali prelekcji prezesa na temat historii powstania i działalności Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza Polskiego – powstałego i działającego w okresie lat 1918–1946 na Lubelszczyźnie.

Był to pierwszy krok i obie strony mają nadzieję, że nie ostatni, dobrze zapowiadającej się współpracy pomiędzy obydwiema organizacjami.

    Stanisław Jan Dąbrowski
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.