Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3435
Artykułów:
2059
Odsłon artykułów:
10631648

Odwiedza nas

Odwiedza nas 411 gości oraz 0 użytkowników.

 

Aktywny LOK w Nowym Brzesku

Mija kolejny rok aktywnej działalności Ligi Obrony Kraju w Nowym Brzesku. Przez cały 2012 rok nasze stowarzyszenie patriotyczno‑obronne służyło głównie dzieciom i młodzieży. W działalności tej można wyróżnić kilka kierunków. Do najważniejszych należy prowadzenie już od 20 lat sportowych zawodów strzeleckich. Pamiętajmy, że strzelectwo jest sportem olimpijskim, a medaliści stawiali swoje pierwsze kroki na strzelnicach LOK. Do najważniejszych zawodów strzeleckich w ciągu roku zaliczamy: Turniej Czterech Tarcz (ferie zimowe), zawody z okazji Dnia Dziecka, w czasie Dni Nowego Brzeska, w czasie Święta Plonów i z okazji Święta Niepodległości.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w tym roku po raz pierwszy w zawodach strzeleckich z okazji Dnia Dziecka udział wzięły wszystkie klasy ze szkół podstawowych, a w zawodach z okazji Święta Niepodległości dołączyli jeszcze gimnazjaliści. Oznacza to, że na stanowiskach strzeleckich LOK w ciągu całego roku było kilkuset młodych ludzi. Oddana przez instruktorów LOK Nowe Brzesko w 1998 roku strzelnica sportowa dobrze służy młodzieży i dorosłym już 15 lat.

Kolejny ważny element naszej działalności to zorganizowane wyjazdy pielgrzymkowe i kulturalne. Wspólnie z innymi organizacjami, a zwłaszcza ze ZERiI, byliśmy w Licheniu, Czernej, Gidle i Szczawnicy. Zorganizowaliśmy wyjazdy na koncerty (Niepołomice, Mazowsze), do kina i teatru (Teatr Stary i PWST). Organizowaliśmy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wydrukowaliśmy okolicznościowe śpiewniki i kartki, podkreślające naszą działalność. Bierzemy udział ze sztandarem LOK w uroczystościach na terenie naszej gminy. Na zawodach i spotkaniach LOK gościmy lokalne władze samorządowe, ponadto władze małopolskiego LOK i posła na Sejm RP prof. Włodzimierza Bernackiego.

Od wielu lat dużym powodzeniem cieszy się Święto Latawca, w którym udział bierze dużo dzieci wraz z rodzicami. Ta impreza, która przynosi najmłodszym tyle radości, będzie przez LOK rozwijana i doskonalona. W czasie Dni Nowego Brzeska byliśmy organizatorami Turnieju Siatkarskiego.

Organizacja nasza zrzesza 56 osób dorosłych i 20 uczniów. Wszyscy dorośli opłacają składkę członkowską, za co dziękujemy. O swojej działalności informujemy na łamach gazet i portali internetowych. Szczegóły znajdziemy na stronie www.afularski.zafriko.pl, w dziale LOK.

Rok 2012 należał do jednych z najbardziej aktywnych w naszej nieprzerwanej 20‑letniej działalności po reaktywacji koła w 1992 roku. Największa w tym zasługa instruktorów i działaczy LOK, którzy społecznie wykonują tę pracę, angażując swoje siły, środki, umiejętności i czas, za co dziękujemy im wszystkim. Instruktorzy LOK posiadają uprawnienia do prowadzenia zajęć.

Tak aktywna działalność LOK nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządu gminnego (nagrody dla dzieci i młodzieży w zawodach), któremu dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

Dziękujemy wszystkim, w tym wielu instytucjom i zaprzyjaźnionym organizacjom, którzy w różnej formie wspierali działalność LOK w 2012 roku. To dzięki Wam młodzież uczy się szlachetnej rywalizacji sportowej na strzelnicy, czerpiąc radość z uzyskanych wyników. Dziękuję wszystkim w imieniu Zarządu LOK w Nowym Brzesku za wspólną społeczną pracę na rzecz dzieci i młodzieży, Arkadiusz Fularski

    Arkadiusz Fularski
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2014. SatAudio.