Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3445
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11123262

Odwiedza nas

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Spotkanie po 35 latach

We wrześniową sobotę (15.09. br.), w słoneczny dzień, absolwenci Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących w Kole, rocznik 1973–1977, spotkali się po 35 latach ukończenia „Ogólniaka” w świetlicy Powiatowego Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka” w Kole przy wspólnym obiedzie, kawie i herbacie. Z dawnych „belfrów” spotkanie zaszczycił profesor od „ruska”, Zenon Brzozowski, któremu klasa zaśpiewała „sto lat”. A była to klasa typowo żeńska, z dwoma „męskimi rodzynkami”, dlatego organizatorzy, stary klasowy samorząd, poprosili na spotkanie tych kolegów z lat szkolnych, którzy z powodów losowych musieli wcześniej rozstać się z klasą. Profesor Zenon Brzozowski zauważył, że „za przyczyną naszej klasy” ten rocznik był wyjątkowy w historii kolskiego ogólniaka. W szkole grała wówczas kapela podwórkowa: Małgorzata Balcerzak – akordeon, śpiew; śp. Bożena Antecka – bandżo mandolinowe, śpiew; Grzegorz Antecki – gitara, śpiew; Ryszard Borysiewicz – skrzypce, śpiew; no i Andrzej Grabowski – balony. Klasa organizowała dla szkoły wiele wycieczek krajoznawczo‑turystycznych, wyjścia grupowe do kina, uroczyste dni nauczyciela, apele rocznicowe i wiele innych imprez.

foto 05 2012 70
 
foto 05 2012 71
 

Wspomnień było bez liku. Stare czarno‑białe zdjęcia napawały refleksją za szybko minionym czasem i tęsknotą za wspaniałymi, beztroskimi szkolnymi latami. Opowiadano sobie szkolne anegdoty i co ciekawsze zdarzenia z tamtych lat. Większość uczestników spotkania dochowało się już swoich wnuków, a i choroby pozostawiły uszczerbek na zdrowiu. Wspomniano koleżanki i kolegów, którzy z pewnych względów osobistych nie mogli przybyć na wspólne klasowe spotkanie. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłej przed kilku laty wychowawczyni, śp. profesor od matematyki Ireny Filimonowicz, a także pamięć zmarłych koleżanek i kolegi.

Był tort ze świeczką „35 lat”, był szampan i wiele godzin wyśmienitej zabawy przy dźwiękach dawnych przebojów ze studniówki, głównie Czerwonych gitar. Żal było się rozstać, ale obiecano sobie spotkać się ponownie jak najszybciej. Dla sprawnej organizacji dalszych spotkań klasy reaktywowano z tamtych lat samorząd klasowy w osobach: Ryszard Borysiewicz – przewodniczący, Mariola Sobolewska (Nowicka) – skarbnik, oraz członkowie Ewa Mycer (Wiśna) Barbara Potyralska (Kruszczyńska), Małgorzata Stężewska (Balcerzak).

Na pamiątkę tego spotkania zrobiono sobie wiele zdjęć, a każdy z uczestników spotkania obdarowany został zbiorem nowel wydanych w 1998 roku pt. „No to zdrowie na budowie” z autografem autora.

Jak stwierdziło wielu uczestników spotkania, mieli oni okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Klubu LOK „Kolska Starówka”, o którym tyle słyszeli, a także dowiedzieć się o możliwościach uzyskania prawa jazdy poprzez Ośrodek Szkolenia Kierowców LOK w Kole.

    Ryszard Borysiewicz
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.