Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3447
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11149394

Odwiedza nas

Odwiedza nas 274 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Dzień Wojska Polskiego w Ostrowie Wlkp.

15 sierpnia br. Związek Żołnierzy Rezerwy Koło nr 2 i Klub Oficerów Rezerwy LOK w Ostrowie Wlkp. z władzami samorządowymi miasta i powiatu zorganizowały uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego i rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod obeliskiem 60. Pułku Piechoty przez delegacje weteranów i rezerwistów Wojska Polskiego, m.in. porucznika Stanisława Pacholczyka – uczestnika Bitwy nad Bzurą. Odtrąbiono sygnał Wojska Polskiego i „Śpij Kolego”. Następnie uczestnicy obchodów w asyście pocztów sztandarowych rezerwistów, oficerów i OSP z miasta i powiatu wzięli udział w mszy odprawionej przez ks. dziekana Tomasza Ilskiego. W Urzędzie Miejskim zostały wręczone związkowe odznaczenia. Po wręczeniu odznaczeń wicestarosta Tomasz Ławniczak wygłosił referat o wojnie polsko‑bolszewickiej i przypomniał mało znane fakty z nią związane. Uczestnicy spotkania mieli okazję do uczczenia wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej, których obchody zapoczątkowali kombatanci i rezerwiści z Przygodzic. W uroczystościach uczestniczył przedstawiciel Wojska Polskiego Przemysław Bojarczuk – zastępca komendanta WKU w Kaliszu.

    Tadeusz Włódarczyk
bullet Powrót  

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.