Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3447
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11149408

Odwiedza nas

Odwiedza nas 330 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Zawody modelarskie w Wągrowcu 2012

Wągrowiec – miasto o bogatych tradycjach modelarskich, zwłaszcza modeli żaglowych zdalnie sterowanych było kolejny raz gospodarzem eliminacyjnych zawodów do Mistrzostw Polski w klasie F5-E . Z uznaniem trzeba odnotować, że Wągrowiec wielokrotnie był gospodarzem ogólnoeuropejskich zawodów pod nazwą „Puchar Europy”, a w roku 2001 Mistrzostw Świata modeli żaglowych klas F5.

foto 05 2012 73
Wielokrotny mistrz świata Jan Springer otrzymuje srebrny medal „Za Zasługi dla LOK”
foto 05 2012 74a
Jerzy Springer otrzymuje medal „Za Zasługi dla Sportu”

W dniach 9–10.06.12 r. na akwenie Jeziora Durowskiego (powierzchnia 150 ha, średnia głębokość 8 m), na wschodnim brzegu jeziora, gdzie znajduje się promenada i kąpielisko oraz drewniane wyremontowane molo, odbywały się starty modeli jachtów żaglowych. W pierwszym dniu zawodów wszystkich uczestników imprezy powitał starosta wągrowiecki Michał Piechocki i otwierając zawody życzył wszystkim zawodnikom sukcesów w sportowej rywalizacji. W czasie rozgrywania zawodów przybył zastępca dyrektora BWZW LOK Stefan Muszyński, który wręczył wielokrotnemu mistrzowi świata w modelarstwie żaglowym Janowi Springerowi wysokie odznaczenie lokowskie: srebrny medal „Za Zasługi dla LOK” nadany uchwałą ZG LOK w roku 2011, a zasłużonemu działaczowi sportowemu i społecznemu panu Jerzemu Springerowi medal „Za Zasługi dla Sportu” nadany przez MSiT w 2011 roku.

W zawodach wzięło udział 32 zawodników: 20 seniorów i 12 juniorów. Przy sprzyjającej pogodzie udało się rozegrać 17 biegów eliminacyjnych. W grupie wiekowej seniorów zwyciężył Julian Damaszk z Wejherowa przed Janem Springerem z Wągrowca i Mieczysławem Mullerem z Wejherowa. W grupie wiekowej juniorów zwyciężył Mikołaj Grzechowiak z Wągrowca, przed Pawłem Goszem i Jędrzejem Rutzem – obaj z Wejherowa.

foto 05 2012 74b
Poseł Romuald Ajchler wśród nagrodzonych przez siebie młodych adeptów sztuki żeglarskiej

W drugim dniu zawodów imprezę zaszczycił swą obecnością poseł na Sejm RP Romuald Ajchler. Po zakończeniu biegów eliminacyjnych odbył się bieg specjalny dla najmłodszych żeglarzy w kategorii młodzik o Puchar Posła Romualda Ajchlera. Bieg specjalny wygrał Patryk Żeberski z PKM LOK Poznań, przed Michałem Woźniakiem z LOK Żnin i Jędrzejem Rutzem z Wejherowa. Nagrody dla wszystkich najmłodszych żeglarzy ufundował poseł Romuald Ajchler.

Po ogłoszeniu wyników oficjalnych, wręczeniu dyplomów, nagród ceremonii zakończenia zawodów dokonał starosta wągrowiecki Michał Piechocki, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział w eliminacjach i zaprosił na zawody w roku następnym.

    Tadeusz Goławski
bullet Powrót  

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.