Z flagą LOK poza granice kraju

Jak każdego roku, tak i w obecnym Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole promował ojczyznę, miasto Koło, powiat kolski oraz Ligę Obrony Kraju podczas kolejnego wyjazdu poza granice kraju. Tym razem wspólnie z Zespołem Ludowym „Grzegorzewianki” na trasie był Luksemburg, Paryż oraz Bruksela.

Ktokolwiek zawita do Klubu LOK „Kolska Starówka” przy ul. Puławskiego 8 w Kole podziwiać może zawieszone na ścianach oprawione w ramki zdjęcia członków LOK i ich przyjaciół z flagą organizacyjną zrobione w wielu europejskich krajach. A tym razem zdjęcia zrobione zostały na Placu Concorde w Paryżu oraz przy gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

foto 05 2012 76

Była to wspaniała wyprawa. Zwiedziliśmy Luksemburg, Paryż i Brukselę i po części w drodze powrotnej do kraju „zahaczyliśmy” o Holandię. W Paryżu obowiązkowo m.in. wieża Eifla, Pola Elizejskie, rejs stateczkiem po Sekwanie, cmentarz z nagrobkiem Fryderyka Chopina, panteon z Napoleonem Bonaparte i Marią Curie‑Skłodowską, a także Luwr oraz Muzeum Impresjonistów i wiele innych. Grupa uczestniczyła również we mszy w Polskim Kościele Emigracyjnym pw. Najświętszej Maryi Panny w Paryżu, gdzie „Grzegorzewianki” pieśnią religijną dały oprawę muzyczną. W Brukseli natomiast Parlament Europejski. Dzięki pomocy pracowników biura europosła Andrzeja Grzyba grupa zwiedziła gmach parlamentu, zapoznała się z pracą samego ich szefa, który w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy w Brukseli, odpowiadał na wiele istotnych pytań ze strony grupy, a także osobiście oprowadził po europarlamencie.

Przez cały czas grupa promowała flagami ojczyznę, powiat kolski, miasto Koło oraz Ligę Obrony Kraju.

    Tekst i zdjęcie: Ryszard Borysiewicz
bullet Powrót