Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3445
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11123282

Odwiedza nas

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

„Święto Niepodległości - Święto Radości”

Z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w B iałogardzie oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny przygotowali dla mieszkańców Białogardu imprezę o charakterze patriotyczno‑prozdrowotnym i integracyjnym pod nazwą „Marsz Niepodległości 2012”.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości pod pomnikiem Orła Białego, delegacja strzelców Klubu LOK „Gryf” oddała salwę honorową z broni czarnoprochowej. Zebrana tam młodzież oraz zuchy ZHP przemaszerowali pod eskortą zbrojnych do Ośrodka Szkolenia Kierowców LOK przy ul. Zwycięstwa, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek – przepyszna grochówka przygotowana przez panią Ulę Wasilewską, za co bardzo dziękujemy, oraz kawa i herbata.

foto 05 2012 77
Warta Zarządu Rejonowego LOK w Białogardzie pod pomnikiem Orła Białego

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele z Niemiec, z zaprzyjaźnionego bractwa strzeleckiego Neustrelitz, burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński, wiceburmistrz Małgorzata Stachowiak, przewodniczący Rady Miejskiej Józef Leszczyk oraz komendant Powiatowej Straży Pożarnej Jacek Szpuntowicz.

Do najważniejszych punktów imprezy należy zaliczyć Turniej Łuczniczy o Puchar Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białogardzie pod hasłem „Łucznictwo uprawiamy, papierosów unikamy”, Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Najlepszego Strzelca oraz Marsz Niepodległości wokół Stadionu. Do Marszu Niepodległości zgłosiło się 10 drużyn 4‑osobowych, w tym 2 rodzinne ekipy. Zawodnicy mieli do pokonania 5 następujących konkurencji:

foto 05 2012 78a
Nasi przyjaciele – strzelcy z Schützengilde Neusterlitz
foto 05 2012 78b
Pochód z okazji Święta Niepodległości

1. Bagno – cała drużyna musiała przejść w jak najkrótszym czasie 10 m po bagnie, a zawodnicy ze szkół podstawowych 5 m z wykorzystaniem 5 skrzynek po napojach.

2. Most linowy – konkurencja ta polegała na sforsowaniu przez wszystkich uczestników zespołu w jak najkrótszym czasie rzeki Leśnicy po moście linowym. Okazało się, że ta konkurencja wzbudziła w uczestnikach najwięcej emocji.

3. Gniazdo nikotynoluda – zawodnicy mieli do dyspozycji 6 dużych lotek i musieli trafić z odległości 5 m, a młodsi – z odległości 3 m, do gniazda Nikotynoluda (hula hop), aby je zniszczyć i uwolnić świat od dymu tytoniowego.

4. Nosze – drużyna miała za zadanie przenieść w jak najkrótszym czasie na noszach skrzynkę z ładunkiem granatów na odległość ok. 50 m i z powrotem.

5. Małpi gaj – w tej konkurencji każdy z zawodników miał do pokonania również w jak najszybszym czasie tor przeszkód w OP-1 i hełmie z granatem.

W Turnieju Strzeleckim o Puchar Najlepszego Strzelca pierwsze miejsce zajęła Dagmara Milczarek, drugie – przewodniczący Rady Miejskiej Józef Leszczyk, trzecie – komendant Powiatowej Straży Pożarnej Jacek Szpuntowicz, a czwarty był Dariusz Głowacki. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz gratulacje od Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białogardzie Marka Frydrycha oraz wiceburmistrz Małgorzaty Stachowiak, a Dagmara Milczarek otrzymała Puchar Najlepszego Strzelca.

foto 05 2012 79a
„Marsz Niepodległości” to święto radości
foto 05 2012 79b
Po zakończeniu „Marszu Niepodległości”. Od lewej Marek Frydrych – Powiatowy Inspektor Sanitarny, fundator pucharów; druhna Martyna Mroczkowska – drużynowa zuchów z ZHP Białogard, z pucharem; Magdalena Tomaszewska – SANEPID Białogard; Marek Kowalczyk – prezes Klubu LOK

W Turnieju Łuczniczym o Puchar Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białogardzie najlepszym łucznikiem został Robert Pawełczak, zdobywając puchar. Drugie miejsce zajął Szymon Szulc, a trzecie – Mariusz Jan Białecki.

Zwycięzcami Marszu Niepodległości zostali: w kategorii szkół podstawowych – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w B iałogardzie; w kategorii gimnazjów – drużyna o nazwie „Marsjanie” z Gimnazjum nr 2 w B iałogardzie; w kategorii open 16+ – drużyna „Rerorytyków” oraz drużyna rodzinna Kirysków.

Każda drużyna otrzymała puchar i dyplom, a za zajęcie I miejsca nagrodę rzeczową.

Na zakończenie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białogardzie przekazał dla Klubu LOK „Gryf” ufundowany łuk. Prezes „Gryfa” poinformował, że klub posiada na wyposażeniu trzy łuki i trzy słomianki pod tarcze i zaprosił wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta na naukę strzelania z łuku w każdą niedzielę w godz. 11–13 na strzelnicę LOK Zwinisław, ul. Brata Alberta

Organizatorzy Marszu Niepodległości dziękują wszystkim osobom, które wsparły naszą imprezę oraz jeszcze raz gratulują zwycięzcom.

    Mirosław Wasilewski
bullet Powrót  

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.