Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3528
Artykułów:
2134
Odsłon artykułów:
11785894

Odwiedza nas

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Lokowskie „Miejskie Święto Latawca”

Przy pięknej jesiennej i wietrznej pogodzie na boisku Zespołu Szkół Miejskich w Wałczu w dzielnicy Dolne Miasto odbył się 26 października 2012 r. konkurs latawcowy, zwany „Miejskim Świętem Latawca”. To cykliczna impreza, organizowana jest już od 13 lat przez Zarząd Rejonu Wałeckiej Ligi Obrony Kraju, przy współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół nr 1 w Wałczu i wsparciu finansowym władz Wałcza.

W tym roku w konkursie latawcowym wzięli udział uczniowie wszystkich wałeckich szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także szkoły podstawowej z pobliskiej wsi Różewo. Szkoła ta od wielu lat jest zapraszana na konkurs ze względu na zaskakującą pomysłowość swoich latawcowych konstrukcji. W sumie do konkursu „stanęło” ponad 200 latawców. Konkurs wspierali członkowie wałeckiej LOK znający doskonale wszystkie tajniki budowy latawców i udzielali instruktażu na temat ich konstrukcji w wszystkich szkołach. W budowie latawców, pomagali rodzice uczniów, dopingując im potem w konkursowych rozgrywkach. Rywalizacja odbyła się w kategoriach latawców płaskich, skrzynkowych, zespołów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych.

foto 05 2012 81a
Latawce na starcie – do oceny lotności
foto 05 2012 81b
Latawce w pozycji oczekiwania – do oceny ich jakości

W ocenie indywidualnej brano pod uwagę estetykę wykonania, trudność i jakość wykonawstwa, sposób reklamy LOK, a przede wszystkim lotność latawca. Ocena zespołowa szkoły to suma uzyskanych punktów przez uczniów szkoły.

Kierownik konkursu, prezes ZR LOK w Wałczu Lech Sznaza ocenił bardzo wysoko poziom konstrukcyjny latawców, a także ich sprawność lotną. Porównywał tegoroczny konkurs z poprzednim, podkreślił też głębokie zaangażowanie uczniów wałeckich szkół udziałem w „Miejskim Święcie Latawca”.

Indywidualnie w kategorii latawców płaskich wśród zespołów szkół podstawowych zwyciężyła Zuzanna Sokołowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu, zdobywając 96 pkt., przed Julią Jurczyk ze Szkoły Podstawowej w Różewie. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Piotr Grabowski z Gimnazjum nr 1, zdobywając 98 pkt., przed Marceliną Wiśniewską z Gimnazjum nr 1.

Najwyżej oceniony latawiec skrzynkowy to latawiec Damiana Jesiotra ze Szkoły Podstawowej w Różewie, który uzyskał 95 pkt., wyprzedzając latawiec Dominika Pajurka z Gimnazjum nr 2 w Wałczu.

Zespołowo wśród szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu, uzyskując 946 pkt., przed Szkołą Podstawową nr 1 w Wałczu. Natomiast wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 2 w Wałczu, uzyskując 824 pkt., przed Gimnazjum nr 1 w Wałczu.

Zwycięzcy indywidualni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy i praktyczne pomoce naukowe) do wykorzystania w szkole. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary oraz dyplomy.

Podsumowania całości konkursu dokonał prezes ZR LOK w Wałczu Lech Sznaza, zapraszając jednocześnie młodzież do udziału w Konkursie Modelarskim „Mały Modelarz”.

foto 05 2012 82
Zwycięzcy indywidualni w kategorii latawców płaskich ze szkół gimnazjalnych
foto 05 2012 83
Opiekunowie zwycięskich grup wraz z prezesem ZR LOK w Wałczu Lechem Sznazą

Zwycięzcom nagrody wręczyli przedstawiciele władz miasta Wałcz (sponsorzy konkursu), zawsze obecni na tego typu imprezach, dziękując zaangażowanym członkom i prezesowi ZR LOK w Wałczu za dobrą organizację i pomoc w przeprowadzeniu „Miejskiego Święta Latawca”.

    Tadeusz Dojss
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.