Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3445
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11123304

Odwiedza nas

Odwiedza nas 275 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Niepodległościowe stzrelanie organizowane przez Wałecką LOK

W dniu rocznicy Święta Niepodległości na strzelnicy garnizonowej w Wałczu odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Starosty Powiatu Wałeckiego. W rywalizacji udział wzięło 106 osób, które przybyły tu z różnych miejscowości – Szczecinka, Złocieńca, Wierzchowa, Mirosławca, Człopa oraz Tuczna. Gospodarzem zawodów był Zarząd Rejonu Ligi Obrony Kraju w Wałczu.

foto 05 2012 84
Uczestnicy zawodów zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości

W uroczystości otwarcia zawodów udział wzięli: starosta powiatu wałeckiego Bogdan Wankiewicz, sekretarz powiatu Zbigniew Wolny, prezes Zarządu Rejonu Ligi Obrony Kraju Lech Sznaza, dyrektor Zakładu Oświaty w Wałczu Bogusława Towalewska. Rozpoczynając niedzielne zawody, starosta powiatu Bogdan Wankiewicz – jako główny sponsor – dokonał ich otwarcia. Nawiązał w swym wystąpieniu do obchodów Święta Niepodległości i życzył wszystkim uczestnikom dobrych wyników w strzelaniu. Następnie prezes ZR LOK Wałcz Lech Sznaza przedstawił >wszystkim zawodnikom strukturę organizacyjną oraz zakres działania naszego stowarzyszenia, zwracając szczególną uwagę na działalność lokowskiego Ośrodka Szkolenia Samochodowego Kierowców w Wałczu. Ośrodek świadczy usługi w zakresie szkolenia kierowców.

Zawody strzeleckie prowadzono w dwóch grupach. Pierwsza grupa to strzelcy „amatorzy”, druga to „profesjonaliści”, co zostało z zadowoleniem przyjęte przez wszystkich uczestników zawodów. Strzelano z karabinka sportowego KK-150 oraz pistoletu typu Margolin. Grupę „amatorów” podzielono na trzy kategorie (panie, seniorzy, juniorzy). Natomiast „profesjonaliści” strzelali indywidualnie oraz drużynowo.

Wśród „profesjonalistów” w rywalizacji zespołowej zwyciężyła drużyna LOK ze Złocieńca, która uzyskała 535 pkt., przed drużyną LOK z Wałcza, która zdobyła 506 pkt. W rywalizacji indywidualnej „profesjonalistów” w kategorii pistolet sportowy najlepsi to: 1. Krzysztof Burak z LOK Złocieniec, 95 pkt., 2. Bartłomiej Drozdowicz z Wałcza, 94 pkt.; w kategorii karabin sportowy: 1. Zbigniew Stusik z LOK z Wałcza, 96 pkt., 2. Zbigniew Masełek z LOK ze Szczecinka, 93 pkt.

W grupie „amatorów” zespołowo zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Wałczu (klasa wojskowa), uzyskując ogólnie 487 pkt., przed drużyną reprezentującą PPKS Wałcz, której wynik to 462 pkt. W rywalizacji indywidualnej „amatorów” w kategorii pistolet sportowy najlepsi to: w grupie seniorów Mirosław Dulęba z Wałcza, uzyskując 100 pkt.; w grupie pań Janina Nowak z Wałcza, uzyskując 98 pkt.; a w grupie juniorów Kamil Melonik z Wałcza, z 97 pkt.

foto 05 2012 85
Zawodnicy w trakcie strzelań z pistoletu sportowego

Najlepsze zespoły oraz najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali z rąk starosty powiatu wałeckiego Bogdana Wankiewicza puchary, medale oraz dyplomy, a po zakończeniu rywalizacji wszyscy zasiedli do wspólnego grila.

Tego typu zawody strzeleckie są zawsze mile i z wielkim zainteresowaniem przyjmowane przez społeczeństwo, pokazując jednocześnie pracę społeczną członków wałeckiej Ligi Obrony Kraju na terenie miasta, powiatu, a w tym naszego lokowskiego rejonu.

    Tadeusz Dojss
bullet Powrót  

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.