Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3433
Artykułów:
2059
Odsłon artykułów:
10552057

Odwiedza nas

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Biłgorajska Liga rozszerza działalność

W dniu 14.04.2013 r. odbyło się spotkanie konsultacyjne nt. doskonalenia form współpracy organizacji paramilitarnych pod kątem społecznej edukacji. Miejscem spotkania była sala konferencyjna „Pod tężniami” w Ciechocinku. Spotkanie zainicjowali przebywający na kuracji rehabilitacyjnej: Józef Głowacki – przewodniczący głównej komisji rewizyjnej Towarzystwa Wiedzy Obronnej w Warszawie oraz Ryszard Łuczyn – prezes Organizacji Powiatowej LOK w Biłgoraju.

Na spotkanie przybyli: Ryszard Adamowski – prezes Oddziału Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej w Starogardzie Gdańskim, Leopold Zapolski‑Downar – prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koła nr 16 w Grudziądzu, Roman Murawski – przewodniczący ds. współpracy między LOK, TWO, ZŻWP Biłgoraj – Grudziądz.

Stanowisko Organizacji Powiatowej LOK w Biłgoraju na tym spotkaniu reprezentował Ryszard Łuczyn. W swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na jakość współdziałania w oparciu o obowiązujące w tym zakresie akty prawne i Konstytucję RP. Podkreślił również długoletnie przyjacielskie kontakty LOK z ZŻWP w Grudziądzu i Biłgoraju.

foto 05 2013 55
Uczestnicy spotkania w Ciechocinku, od lewej: Ryszard Adamowski, Roman Murawski, Józef Głowacki i Ryszard Łuczyn. Na zdjęciu brakuje Leopolda Zapolskiego‑Downara, który także uczestniczył w rozmowach

Józef Głowacki poinformował zebranych o wiodących przedsięwzięciach TWO, które reprezentował na tym spotkaniu, m.in. międzynarodowym festiwalu filmów historycznych i wojskowych, który odbędzie w październiku w 2013 r. na terenie Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie, działalności wydawniczej w zakresie obronności oraz realizacji dwóch filmów nt. przemysłu obronnego RP. Ponadto TWO organizuje liczne konferencje naukowe oraz podróże związane z wydarzeniami historycznymi. Podkreślił znaczenie i potrzebę szerokiego uczestnictwa społeczeństwa w tych przedsięwzięciach.

Pozostali uczestnicy spotkania przedstawili także możliwości udziału w takiej współpracy w ramach organizacji, które reprezentowali. Ryszard Adamowski zaproponował udział Rokitniańskich Szwoleżerów ze Starogardu Gdańskiego, zapraszając jednocześnie na uroczystości rocznicowe, zaplanowane na 12.06.2013 r. Leopold Zapolski‑Downar i Roman Murawski poinformowali jak pod kierownictwem komendanta Centrum Szkolenia Logistyki płk. Dariusza Żuchowskiego odtwarza się historyczną bazę szkoleniowo‑socjalną w Grudziądzu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje przedwojenne kasyno oficerskie, które w przyszłości na pewno będzie przedmiotem zainteresowania filmowców, publicystów i historyków.

Prezes Ryszard Łuczyn zwracając się do oficerów z Grudziądza, podkreślił wagę uroczystości wręczenia sztandaru dla Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu i swojego uczestnictwa wśród przyjaciół, żołnierzy.

Krótka relacja nie odzwierciedla wszystkich kwestii omawianych podczas spotkania, natomiast wszyscy obecni jednomyślnie stwierdzili, że są możliwości współpracy i wzajemnej pomocy w realizacji przedstawionych celów. Na zakończenie spotkania prezes Ryszard Łuczyn serdecznie podziękował zebranym za przybycie. Przekazał dowództwu Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu życzenia pomyślności w realizacji zadań szkoleniowo‑obronnych, życzył również członkom ZŻWP Koła nr 16 spójności w ambitnych działaniach. Wyraził również przekonanie, że tego rodzaju spotkania będą przykładem integracji wymienionych organizacji.

   
   
bullet Powrót

Copyright © 2014. SatAudio.