Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10046325

Odwiedza nas

Odwiedza nas 317 gości oraz 0 użytkowników.

Wojewódzkie zawody LOK w dwuboju obronnym dla młodzieży szkolnej w Bochni

Miesiąc czerwiec każdego roku to szczyt różnorodnych imprez strzeleckich i sportowo‑obronnych w Małopolskiej Organizacji LOK. Odbywają się one w klubach oraz na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Jedną z nich był wojewódzki dwubój obronny dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, który odbył się 13 czerwca 2013 roku na strzelnicy LOK w Bochni. W zawodach wzięło udział dziesięć trzyosobowych zespołów dziewcząt i jedenaście drużyn chłopców z 11 powiatowych organizacji LOK. Łącznie do rywalizacji stanęło 69 zawodników. Tym razem ograniczono się do biegu terenowego na dystansie około 1500 metrów dla dziewcząt i około 2000 metrów dla chłopców. W połowie tego dystansu zawodnicy strzelali do tarcz biathlonowych z odległości 50 metrów. Za każdy nietrafiony strzał z pięciu konkursowych doliczano jedną minutę do biegu czasu ogólnego.

O zwycięstwie decydowały nie tylko dobra kondycja, ale także umiejętności strzeleckie. Warunki terenowe były trudne, gdyż kilkudniowe opady deszczu zamieniły niektóre odcinki trasy w błotne grzęzawiska. Nie zniechęciło to zawodników, a sprzyjającym tego dnia czynnikiem była słoneczna pogoda.

foto 05 2013 67
Pierwsze trzy zwycięskie zespoły dziewcząt

Po czynnościach ewidencyjno‑organizacyjnych, wydaniu numerów i kart startowych o godzinie 9.30 pierwsi zawodnicy ruszyli na trasę w odstępach jednominutowych. Punktem startowym, a zarazem metą kierował doświadczony organizator takich zawodów, trener, prezes Zarządu Powiatowego LOK Kraków‑Krowodrza, Michał Kulikowski. Zapisywał czas startu i ukończenia biegu na mecie. Wspomagała go Iza Jurkiewicz, która sprawnie obliczała czas biegu. Po zakończeniu biegu i strzelań indywidualnych przystąpiono do walki zespołowej w pojedynku strzeleckim – oddzielnie w grupie żeńskiej i męskiej.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Edyta Michalik z ZSZ z Grybowa. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Włodarczyk z Gminnego Centrum Edukacji i w Igołomii Wawrzeńczycach, a na trzecim znalazła się Anna Malocina z ZS w Tymbarku. Najlepsza trójka wśród chłopców to: Mateusz Bartoszek z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini, Dawid Niemes z ZSZ w Grybowie, Piotr Więcek z ZSTiO w Limanowej.

Zespołowo ten dwubój wygrały dziewczęta z GCE w Wawrzeńczycach w składzie: Aleksandra Włodarczyk, Paulina Błoniarz i Karolina Jagła. Za nimi uplasowały się zawodniczki z ZSZ z Grybowa i z ZSOiZ z Gromnika.

W grupie chłopców tryumfowali przedstawiciele Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury z Trzebini w składzie: Mateusz Bartosik, Paweł Wysowski i Marcin Mrowiec. Drugie miejsce zajęli uczniowie z ZSZ z Grybowa, a trzecie z ZSTiO z Limanowej.

foto 05 2013 68
Pierwsze trzy zwycięskie zespoły chłopców

Pojedynek strzelecki zarówno w grupie chłopców, jak i dziewcząt wygrał Zespół Szkół z Szymbarka w składzie: Adriana Smołkowicz, Justyna Miarecka, Justyna Siwiak, Łukasz Góra, Karol Kłapacz i Miłosz Sztaba. Po zsumowaniu punktów za dwubój i pojedynek strzelecki dziewcząt i chłopców kolejność drużyn była następująca: 1. ZSZ Grybów (ZP LOK Nowy Sącz), 2. ZS Szymbark (ZP LOK Gorlice), 3. GCE Igołomia Wawrzeńczyce (ZM LOK Nowa Huta), 4. PLO Nowy Targ, 5. ZSTiO Myślenice, 6. ZSOiZ Gromnik (ZP LOK Tarnów), 7. ZS Tymbark (ZP LOK Limanowa), 8. PMDK Trzebinia (ZP LOK Chrzanów), 9. ZSZ Miechów, 10. ZP Brzesko, 11. ZSZ Nowa Huta.

Na podkreślenie zasługuje sukces zespołu z Wawrzeńczyc, gdzie Gminne Koło LOK, którego prezesem jest Stefan Nawrot, wystawiło reprezentację na takie zawody po raz drugi. W ubiegłym roku zajęli piąte miejsce.

Słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom zawodów, wymagających wysiłku fizycznego i umiejętności strzeleckich. Napływ nowych chętnych do tej trudnej dyscypliny sportowej zawdzięczamy nauczycielom i działaczom społecznym, a szczególnie oprócz już wymienionych, Jackowi Palce z Chrzanowa, Januszowi Żywcowi z Gromnika, Marii Gawron z Limanowej, Andrzejowi Kruczkowi z Myślenic, Adamowi Krupie z Miechowa, Robertowi Grzance z Szymbarka oraz wielu innym.

Na zakończenie zawodów zwycięzców indywidualnych i zespołowych w poszczególnych konkurencjach wyróżniono medalami, dyplomami i pucharami. Zawodnicy nieco zmęczeni, ale usatysfakcjonowani rezultatami oraz możliwościami zmierzenia swych sił z innymi wrócili do swych miejsc zamieszkania.

  Henryk Koclęga
   
bullet Powrót

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej