Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10046276

Odwiedza nas

Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.

Jubileusz 40-lecia Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Warce

Uroczyste obchody 40-lecia Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK im. Piotra Wysockiego w Warce rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie patrona Klubu – Piotra Wysockiego przez zaproszone delegacje, przedstawicieli Klubu i uczniów PSP nr 1, również im. Piotra Wysockiego w Warce.

W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej z udziałem pocztu sztandarowego Klubu odbyła się z tej okazji, a także w intencji zmarłych kolegów, uroczysta msza. Następnie goście i członkowie Klubu wzięli udział w uroczystej akademii w Muzeum im. K. Pułaskiego.

Wiceprezes Zarządu KŻR LOK Marian Górski powitał zebranych, a prezes honorowy Dariusz Kossakowski w swoim referacie przedstawił historię Klubu. Przed 40 laty Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grójcu powołała Klub Oficerów Rezerwy LOK w Warce. 25 września 1973 r. odbyło się zebranie założycielskie z udziałem 30 oficerów rezerwy z Warki, a 11 listopada tego roku, na uroczystym zebraniu nowo powstałej organizacji w Muzeum im. K. Pułaskiego na Winiarach, na patrona KOR LOK wybrano bohatera powstania listopadowego Piotra Wysockiego, z jego dewizą życiową: „Wszystko dla Ojczyzny, nic dla mnie”. W 2003 roku w związku z reorganizacją nastąpiła zmiana nazwy – obecna nazwa to Klub Żołnierzy Rezerwy LOK im. Piotra Wysockiego.

foto 04 05 2013 23a
Wiceprezes KŻR Marian Górski wita gości
foto 04 05 2013 23b
Wręczenie aktu nominacji na stopień pułkownika Dariuszowi Kossakowskiemu
foto 04 05 2013 24
Podpisanie aktu o współpracy pomiędzy Jednostką Wojskową w Ogrodzienicach i KŻR w Warce

Długoletnia działalność Klubu nagrodzona została wieloma medalami za zasługi dla LOK i krzyżami za zasługi dla KŻR. Z okazji 40‑lecia zostały wręczone instytucjom i osobom współpracującym przez wiele lat z Klubem okolicznościowe statuetki. Za wieloletnią pracę i codzienny ogromny trud w tworzeniu wizerunku Klubu oraz za osiągnięcia Klubu Minister Obrony Narodowej nadał ppłk. Dariuszowi Kossakowskiemu stopień pułkownika.

Po wielu latach współpracy z JW 3411 w Ogrodzienicach podpisano akt o wzajemnej współpracy. Akt podpisali płk Andrzej Kozera – dowódca JW oraz w imieniu KŻR LOK Robert Kuśmierski – prezes i Marian Górski – wiceprezes.

Na zakończenie zabrali głos zaproszeni goście, m.in. poseł na Sejm RP – Mirosław Maliszewski, Komendant WKU Warszawa – Mokotów – ppłk Krzysztof Kosiorowski, wiceprezes MOW LOK dyr. Biura Zarządu – płk Włodzimierz Melion, dowódca I Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego – płk Andrzej Kozera. Listy gratulacyjne z życzeniami dalszej owocnej współpracy przesłali m.in.: Stanisław Karczewski – wicemarszałek Senatu RP, Dariusz Piątek – wicewojewoda mazowiecki, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego oraz KŻR, z którymi Warka utrzymuje kontakt oraz liczne organizacje i instytucje. Miłym akcentem było przekazanie przez Warecki Klub Strzelecki obrazu z podobizną Dariusza Kossakowskiego w mundurze wojskowym z nowym stopniem pułkownika na pagonach.

foto 04 05 2013 25
Wyróżnieni okolicznościowymi statuetkami

W kończącym akademię wystąpieniu prezes KŻR Robert Kuśmierski podziękował dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego pani Iwonie Stefaniak za udostępnienie sal muzealnych dla uczczenia jubileuszu Klubu.

Po uroczystości oficjalnej odbyło się spotkanie w pawilonie strzeleckim, gdzie wyróżniający się działacze otrzymali listy dziękczynne. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Za Zarząd KŻR LOK: Marian Górski, Tadeusz Orłowski Zdjęcia: Stanisław Olszewski

  Za Zarząd KŻR LOK: Marian Górski, Tadeusz Orłowski
Zdjęcia: Stanisław Olszewski
   
bullet Powrót

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej