Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3418
Artykułów:
2057
Odsłon artykułów:
10411423

Odwiedza nas

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

Odznaczenia LOK dla Zespołu Ludowego „Grzegowianki”

W Zajeździe „Paryż” k. Grzegorzewa na wspólnej kolacji spotkali się z Zespołem Ludowym „Grzegorzewianki” jego przyjaciele i sympatycy. Spotkanie to było podsumowaniem tegorocznej wyprawy „Grzegorzewianek” na Krym, a także i innych występów zespołu w minionym okresie. Była to również świetna okazja do podziękowania „Grzegorzewiankom” za promowanie Ligi Obrony Kraju podczas wielu swoich koncertów w kraju, jak i poza jego granicami. Na wniosek ZP LOK w Kole ZW LOK w Poznaniu uhonorował członków zespołu brązowymi i srebrnymi odznakami „Zasłużony Działacz LOK”. Dekoracji osób dokonał członek ZP LOK w Kole Mirosław Mikołajczyk (ostatni na zdjęciu) oraz Ryszard Borysiewicz wiceprezes ZP LOK w Kole i członek Rady Wojewódzkiej LOK w Poznaniu. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością wójt gminy Grzegorzew Bożena Dominiak i radny powiatu kolskiego, sekretarz UM w Kole Tomasz Nuszkiewicz, przewodniczący Rady Gminy w Grzegorzewie Waldemar Banasiak oraz jego zastępca Mariusz Sanigórski. Gościem specjalnym spotkania był Igor Chawejłło, pilot „Grzegorzewianek” po Krymie.

foto 04 05 2013 64a
Uczestnicy spotkania
foto 04 05 2013 64b
Odznaczeni członkowie Zespołu Ludowego „Grzegorzewianki”. Od lewej: Barbara Gwiaździńska, Paweł Chojnacki, Ryszard Dopierała, Halina Wieczorek, Jan Kmieć, Anna Kalisz, Kazimiera Nuszkiewicz, Celina Wypychowska oraz członek ZP LOK w Kole Mirosław Mikołajczyk
foto 04 05 2013 65b
Kapela Zespołu Ludowego „Grzegorzewianki”

Uczestnicy spotkania bawili się do późnych godzin nocnych przy dźwiękach własnej kapeli pod kierownictwem Mariusza Andrzejewskiego.

Już za rok, we wrześniu, „Grzegorzewianki” wybierają się na kolejną trasę koncertową do Petersburga w Rosji, oczywiście z flagą organizacyjną Ligi Obrony Kraju.

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz
   
bullet Powrót

 

 

Copyright © 2014. SatAudio.