Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10046320

Odwiedza nas

Odwiedza nas 306 gości oraz 0 użytkowników.

Piknik LOK w „Gramelu”

W ostatnią sobotę września członkowie Koła Ligi Obrony Kraju działającego przy kolskim „Gramelu” wraz z sympatykami spotkali się na strzelnicy miejskiej w Ruszkowie na rodzinnym pikniku kończącym tegoroczny sezon strzelecki. Przy grillu, gorącej herbacie i wspaniałym, własnoręcznie upieczonym cieście prezes koła Monika Grabowska pozytywnie podsumowała niezwykle udany tegoroczny sezon roku 2013. Koło LOK przy „Gramelu” przyjęło w swoje szeregi nowych członków, a i zakład pracy dołożył wszelkich starań na poprawę i uatrakcyjnienie jego funkcjonowania. Podobne pikniki, organizowane każdego roku, są, jak przyznali sami uczestnicy, dobrą okazją do rozmów o różnych problemach, o sprawach rodzinnych i zawodowych. Jest to też jedna z form aktywnego wypoczynku podczas zdrowej sportowej rywalizacji, a przy okazji można także doskonalić umiejętności strzeleckie.

foto 04 05 2013 72
Uczestnicy pikniku zorganizowanym przez Koło LOK przy kolskim „Gramelu”
foto 04 05 2013 73
Hurrra! Padło aż sześć dziesiątek

W tym roku w trakcie pikniku wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie strzeleckim z kbks do tarczy. Każdy oddał po 10 strzałów w pozycji leżącej do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 50 m. Konkurs nadzorował Mirosław Mikołajczyk, skarbnik ZP LOK w Kole. Komisja konkursowa pod jego przewodnictwem wyłoniła zwycięzców. W kategorii pań zwyciężyła Magdalena Majewska (84 pkt.), przed Małgorzatą Nowakowską (69 pkt.) i 14‑letnią Anną Nowakowską (64 pkt.). W kategorii mężczyzn byli to: Mariusz Runge (86 pkt.), Roman Sipiński (78 pkt.) i Jacek Nowakowski (73 pkt.).

Grill obsługiwali wspólnie Kamil Manicki z Jackiem Kaźmierczakiem. Najmłodszym uczestnikiem pikniku był 4‑letni Staś Szymkowski.

Koło LOK przy kolskim „Gramelu” liczy 30 członków, w bieżącym roku jego członkowie wzięli udział w czterech zawodach strzeleckich o randze powiatowej, osiągając bardzo dobre wyniki. A jego dwóch członków zasiada w radzie ZP LOK w Kole.

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz
   
bullet Powrót

 

 

 

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej