Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10046354

Odwiedza nas

Odwiedza nas 468 gości oraz 0 użytkowników.

9 lat Klubu „Kolska Starówka”"

28 maja br. Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” obchodził 9. rocznicę swojego powstania. To już bardzo dużo jak na specyficzne warunki społeczne w jakich powstał i działa na rzecz mieszkańców miasta Koła i jego powiatu, a tym bardziej na rzecz społeczności lokowskiej. Z tej okazji w pomieszczeniach Klubu spotkali się członkowie Rady Klubu wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Kierownik Klubu na wstępie powitał uczestników spotkania i pokrótce przypomniał historię jego powstania, osiągnięcia, nie omieszkał wspomnieć i o problemach jego funkcjonowania w środowisku społecznie trudnym, bo patologicznym. Jednym z wielu sukcesów Klubu jest to, że dzięki wydatnej pomocy BWZW LOK w Poznaniu z jego dyrektorem płk.(r.) mgr. Januszem Dobrzańskim oraz dyrektorem płk.(r.) mgr. inż. Mirosławem Bąkiem Klub przeniósł się do nowego po remoncie pomieszczenia i jest jakby wizytówką w regionie wszystkich klubów – nie tylko lokowskich. Do sukcesów zaliczyć można również organizację od 1996 roku obozów lokowskich w Dźwirzynie nad morzem. W br. będzie to już XVI Obóz LOK– Dźwirzyno 2011. A problemy to m.in. finanse, pomimo wspierania działalności klubu przez niektóre instytucje. Z tym jest coraz gorzej z każdym rokiem – pomimo możliwości uzyskania 1% z pożytku publicznego od 2010 roku, nie wszyscy są zainteresowani wspieraniem działalności Ligi Obrony Kraju. Kierownik Klubu przedstawił również w zarysie plan działania na najbliższy okres.

2011 04 05 13
Rada Klubu LOK „Kolska Starówka” w Kole
2011 04 05 14
Prezes ZP LOK w Kole dekoruje szefową zespołu ludowego „Grzegorzewianki” Jadwigę Wypychowską srebrną odznaką „Za Zasługi dla LOK”

Obecny na spotkaniu prezes ZP LOK w Kole mgr Andrzej Kowalewski uhonorował srebrną odznaką „Za Zasługi dla LOK” kierownika zespołu ludowego „Grzegorzewianki” Jadwigę Wypychowską. Zespół „Grzegorzewianki” podczas swoich artystycznych wojaży zagranicznych (12 krajów europejskich) promował flagą LOK naszą Organizację. Warto wspomnieć, że w tym zespole grają i śpiewają również i klubowicze.

A przy herbacie do późna wspominano minione lata i przy akompaniamencie akordeonu śpiewano piosenki, nie tylko lokowskie.

    Ryszard Borysiewicz
bullet Powrót  

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej