Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3435
Artykułów:
2059
Odsłon artykułów:
10632013

Odwiedza nas

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.

 

Podziękowanie od wieloletniego działacza

Po rezygnacji ze względu na stan zdrowia z kandydowania do władz wrocławskiego Zarządu Miejskiego LOK myślałem, że po wyborze nowych władz nie będę już potrzebny nowemu Zarządowi. Okazało się inaczej niż myślałem, bowiem 15 marca br. nowy Zarząd Miejski zaprosił mnie, Franciszka Podgórecznego, jako byłego prezesa ZM LOK na uroczyste posiedzenie z jedynym punktem porządku dziennego, a mianowicie podziękowaniami dla mnie za dotychczasową, 24‑letnią działalność. Rozpocząłem ją jako pracownik etatowy ZW LOK we Wrocławiu, a skończyłem jako prezes ZM LOK we Wrocławiu 23 listopada 2010 roku na zebraniu sprawozdawczo‑wyborczym delegatów.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż tak miłego pożegnania z LOK, jakie przygotowano. I nie było to tylko pożegnanie. Otóż w posiedzeniu wzięli udział członkowie nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej, zaproszeni delegaci z koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, opiekunowie SK LOK, z którymi przez wiele lat współpracowałem, a co ważne uczestniczył również dyrektor Biura Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK pułkownik Tadeusz Gajewski.

Posiedzenie otworzył wiceprezes ZM LOK Ryszard Czepik, który po zapoznaniu zebranych z celem i porządkiem spotkania udzielił głosu dyrektorowi Biura Tadeuszowi Gajewskiemu, który w samych superlatywach przedstawił zebranym moją organizacyjną działalność w LOK oraz wręczył mi odznakę honorową „Za Wybitne Zasługi dla Ligi Obrony Kraju”.

Następnie prezes ZM LOK Adam Kądzielski i wiceprezes Ryszard Czepik razem z przewodniczącą Komisji Rewizyjnej, Danutą Śniecikowską, wręczyli mi certyfikat nadania godności Honorowego Prezesa Wrocławskiego Zarządu Miejskiego LOK. Otrzymałem także wiązankę czerwonych róż, Encyklopedię Wrocławia oraz duży tort z wypisanym na nim moim nazwiskiem. Ale to nie wszystko.

Obecni na spotkaniu zaproszeni przedstawiciele jednego z kół Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Bolesław Tabor (prezes) i Tadeusz Motyka (wiceprezes) uhonorowali mnie odznaką „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”.

Byłem tak mile zaskoczony i stremowany, że nie wiedziałem co mam powiedzieć. I dopiero po chwili, jak sobie teraz przypominam, w kilku słowach serdecznie wszystkim podziękowałem. Mówiłem, że nie jestem w pełni zadowolony z wyników mojej działalności, bo chciałem zrobić więcej, a zwłaszcza chodziło mi o udział młodzieży w organizowanych konkursach o treściach patriotyczno‑obronnych i historycznych, o których zawsze informowałem redakcję „Czaty”.

Teraz, kiedy minęło już trochę czasu od chwili, gdy mnie żegnano, pragnę bardzo szczerze i serdecznie podziękować wszystkim, z którymi współpracowałem, a przede wszystkim członkom byłego Zarządu Janowi Marciszakowi, Janowi Królowi, Janowi Litarowiczowi, Alfredowi Pustule i Januszowi Młynarzowi, nauczycielom‑opiekunom SK LOK, szczególnie Janowi Blokowi, Karolowi Iwanowskiemu, Andrzejowi Dwórnikowi i Zbigniewowi Jarkowi.

Bardzo dziękuję również dyrekcji DZG, Zarządowi PSS Południe i dyrekcji Union‑Gaz, które przez cały czas mojej pracy w zarządach LOK wspierały finansowo naszą działalność. Dziękuję także kołom ZŻWP im. 3KOP, 3BRT i 3BL, które brały czynny udział w organizowanych przez nas przedsięwzięciach. Szczególne podziękowania składam dyrekcji Biura Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK we Wrocławiu– dyrektorowi Biura DZW Tadeuszowi Gajewskiemu oraz Krystynie Olanin, Teresie Grydziuk, Ryszardowi Czepikowi i Tadeuszowi Tuleckiemu, którzy mnie wspierali i pozytywnie oceniali moją działalność.

Na koniec jestem winien serdeczne słowa podziękowania redakcji „Czaty” za zamieszczanie na swych łamach informacji o działalności krzyckiej i miejskiej LOK we Wrocławiu.

Nowo wybranemu Zarządowi życzę wszelkiej pomyślności i obiecuję pomoc.

    Franciszek Podgórecznyi
bullet Powrót  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2014. SatAudio.