Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3433
Artykułów:
2059
Odsłon artykułów:
10552061

Odwiedza nas

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Odszedł na wieczną wartę Romuald Kaznocha

foto 06 2013 76
Choć śmierć powinna wydawać się czymś naturalnym, to i tak pozostaje wielki żal, pustka i smutek w rodzinie, wśród kolegów i przyjaciół.

2 maja 2013 r. odszedł na wieczną wartę człowiek życiem i pasją oddany Lidze Obrony Kraju, strzelectwu i pracy z młodzieżą – śp. Romuald Kaznocha. Trenerem strzelectwa był od zawsze... To była jego miłość, pracy z młodzieżą oddawał się całkowicie, dochował się wielu wychowanków, którym przekazał wszystko, co wiedział i potrafił. Przez lata obecności w sporcie osiągał wiele sukcesów strzeleckich ze swoimi zawodnikami na różnych szczeblach rywalizacji. Pracował z młodzieżą, w której widział ogromny potencjał i talent, który trzeba umiejętnie poprowadzić, by pojawiły się wyniki i sukcesy. A były..., było ich wiele...

Romuald Kaznocha był człowiekiem bardzo zasłużonym dla miasta i powiatu Słubice. Urodził się 21 kwietnia 1936 r. w Lidzie na Białorusi. Jako młody chłopak rozpoczął w 1954 r. pracę w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Międzyrzeczu. W latach 1956–1958 odbył służbę wojskową. W latach 1960–1974 pracował na różnych stanowiskach w Powiatowej Radzie Narodowej w Słubicach, w tym na stanowisku naczelnika miasta. Ukończył studia wyższe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Bolesława Bieruta we Wrocławiu, zdobywając tytuł magistra administracji. W latach 1978–1981 pracował na stanowisku dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach. Od 1981 r. aż do 2011 r. związany był z Zespołem Szkół Samochodowych, obecnie Technicznych w Słubicach.

Z Ligą Obrony Kraj związany był od 1968 r. jako członek w Zarządzie Powiatowym w Słubicach. W latach 1971–1989 był prezesem Zarządu Powiatowego LOK w Słubicach, w latach 1981–1988 członkiem Zarządu Wojewódzkiego LOK w Gorzowie Wielkopolskim. Od 1999 r.do chwili śmierci był sekretarzem Organizacji Rejonowej LOK w Słubicach, od 2005 r. członkiem Zarządu Organizacji Wojewódzkiej LOK w Gorzowie Wielkopolskim.

Dowodem Jego zasług są odznaczenia i medale: srebrny Krzyż Zasługi, złoty, srebrny i brązowy medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, złoty, srebrny i brązowy medal „Za Zasługi dla LOK”, odznaka „Za Wybitne Zasługi dla LOK”, medal 65‑lecia LOK i inne medale resortowe i regionalne.

Pracowałeś szczerze i z wielkim zaangażowaniem, szczególnie społecznie z młodzieżą na chwałę Rzeczypospolitej Polskiej – zyskałeś uznanie swych przełożonych, kolegów i przyjaciół. Twoja szlachetna postawa była przykładem dla wszystkich, którzy Cię otaczali. Żegnamy Cię skromny człowieku, unikający rozgłosu, mimo to cieszący się wielkim uznaniem, poważaniem i powszechną sympatią za poświęcenie dla ludzi oraz humor i optymizm.

9 maja 2013 r. pożegnaliśmy CIĘ na cmentarzu komunalnym w Słubicach. W imieniu kolegów i przyjaciół, członków Lubuskiej Organizacji Wojewódzkiej – wszystkich, którzy stanęli przy Twojej trumnie, oraz tych, którzy ze względu na swój wiek i sytuację zdrowotną nie mogli być obecni, pożegnaliśmy Cię Romualdzie z głębokim żalem – śpij spokojnie w tej słubickiej, ukochanej Ziemi, bo dla niej oddałeś całe swoje życie, choć rodzinną Lidę zawsze miałeś głęboko w sercu.

Odchodząc zostawiłeś po sobie pustkę, którą ciężko będzie zapełnić!

Żegnaj nieodżałowany Przyjacielu! Cześć Twojej pamięci!

  Zdzisław Chudy
   
bullet Powrót

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2014. SatAudio.