Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3562
Artykułów:
2146
Odsłon artykułów:
11900556

Odwiedza nas

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Wizyta Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Wielkopolskim Zarządzie Wojewódzkim LOK

10 stycznia 2014 r. przybył z wizytą do Garnizonu Poznań nowo mianowany Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski, dotychczasowy Dowódca Sił Powietrznych. Głównym celem wizyty gen. Lecha Majewskiego był udział w uroczystym przekazaniu obowiązków dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, które odbyło się na terenie 31. B azy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny.

W uroczystości uczestniczyli dowódcy jednostek i szefowie instytucji wojskowych z Garnizonu Poznań, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej miasta i województwa wielkopolskiego oraz przedstawiciele Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK. W jej trakcie dotychczasowy dowódca Skrzydła gen. bryg. pil. Włodzimierz Usarek złożył Dowódcy Generalnemu meldunek o przekazaniu, a płk pil. Dariusz Malinowski o przyjęciu obowiązków dowódcy poznańskiego związku taktycznego, jakim jest stacjonujące w Poznaniu 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego. W uroczystości uczestniczyła Kompania Honorowa i Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

foto 01 2014 10
Baza Lotnicza Poznań‑Krzesiny. Przekazanie obowiązków dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego: zdający obowiązki gen. bryg. pil. Włodzimierz Usarek, przyjmujący obowiązki płk pil. Dariusz Malinowski (obaj klęczą przy sztandarze)
foto 01 2014 11
Dyrektor BWZW LOK w Poznaniu płk (r.) Janusz Dobrzański składa meldunek Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Lechowi Majewskiemu

Gen. bryg. pil. Włodzimierz Usarek został wyznaczony na dowódcę Centrum Operacji Powietrznych w Warszawie. Nowy dowódca Skrzydła, płk pil. Dariusz Malinowski to absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, który w swej karierze zawodowej pilota dowodził m. in. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Po zakończeniu uroczystości w 31. B azie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny Generalny Dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych złożył wizytę w siedzibie Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK im. Powstańców Wlkp., w budynku LOK, Domu Żołnierza im. Marszałka Polski J. Piłsudskiego. W trakcie wizyty zapoznał się z historią powstania i funkcjonowania tego budynku zarówno w krótkim okresie przed wybuchem II wojny światowej, jak i w trakcie wojny i okupacji, gdy w budynku tym była siedziba hitlerowskich instytucji, tj. policji politycznej Gestapo i dowództwa SS na terenie przedwojennej Wielkopolski, którą okupant nazwał tzw. Krajem Warty. To ten budynek był miejscem kaźni najlepszych córek i synów Wielkopolski, którzy czynnie, często z bronią w ręku przeciwstawiali się okupantowi i realizowanej przez niego polityce związanej ze zwalczaniem polskości na tych ziemiach. W trakcie ofensywy styczniowej budynek został doszczętnie zniszczony, a następnie w latach 1947–1952 całkowicie odbudowany przez poprzedników Ligi Obrony Kraju, tj. Towarzystwo Przyjaciół Żołnierza i Ligę Przyjaciół Żołnierza, przy znaczącym wsparciu mieszkańców Poznania i całej Wielkopolski.

Gen. broni pil. Lech Majewski wysłuchał również krótkiej informacji na temat działalności naszego patriotyczno‑obronnego stowarzyszenia, jakim jest Liga Obrony Kraju, w tym szczególnie Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK, stwierdzając, że działalność naszego ogólnopolskiego stowarzyszenia jako partnera Sił Zbrojnych w działalności patriotyczno‑obronnej na rzecz społeczeństwa jest mu znana.

  Janusz Dobrzański
   
bullet Powrót

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.