Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10045795

Odwiedza nas

Odwiedza nas 271 gości oraz 0 użytkowników.

Narada Kolskiej LOK

W świetlicy Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka” w Kole, przy ul. Pułaskiego 8,przy herbacie, kawie i cieście spotkali się członkowie Rady Powiatowej LOK, Komisji Rewizyjnej,a także prezesi klubów i kół LOK z powiatu kolskiego. Było to pierwsze w tym roku spotkanie,w którym uczestniczyli również zaproszeni członkowie Klubu LOK ze Świnic Warckichw woj. łódzkim. Gościem kolskich lokowców był ppłk B ogdan Mrowiec, sekretarz BWZW LOKw Poznaniu.

Zebranych powitał prezes ZP LOK w Kole Andrzej Kowalewski. Przedstawił program spotkaniazaakceptowany przez jego uczestników, poszerzony o punkt nadania wyróżnień LOK. Srebrnąodznakę „Zasłużony Działacz LOK” otrzymał Piotr Kapalski z Urzędu Miasta w Kole, natomiastsrebrny medal „Za Zasługi dla LOK” Robert Andre z firmy Andre Abrasive Artikles z Koła.

Następnie prezes Andrzej Kowalewski zapoznał zebranych ze sprawozdaniem za 2013 rok. Poruszono również sprawę opłacania składek członkowskich. Prezes wspomniał, że kolskaorganizacja LOK wypadła najlepiej spośród innych organizacji LOK w Wielkopolsce, realizującskładki za 2013 rok w 182 %.

W dyskusji poruszono sprawy strzelnic w Dąbiu, w Kole i w Świnicach Warckich, gospodarowaniabronią, szkolenia instruktorów strzelectwa sportowego.

foto 01 2014 19
Spotkanie w świetlicy Klubu Młodzieżowego „Kolska Starówka” w Kole, od lewej prezes ZP LOK w Kole Andrzej Kowalewski, Robert Andre, ppłk Bogdan Mrowiec i Piotr Kapalski
foto 01 2014 20
Podczas obrad Zarządu Powiatowego LOK w Kole

Przyjęto plan pracy nabieżący rok, w tym organizację zawodów strzeleckich w powiecie, a także akcji „Zima z LOK”i „Lato z LOK”. Decyzją zebranych zawieszono działalność Klubu LOK przy Ośrodku Szkolenia Kierowców w Kole. Przyczyną jest brak zainteresowania etatowych członków LOK OSK w Koledziałalnością w stowarzyszeniu.

Ppłk Bogdan Mrowiec pozytywnie ocenił działalność kolskiej organizacji LOK, życząc wszystkimzebranym dobrych wyników na strzelnicy, owocnej współpracy z młodzieżą, a także pozyskiwaniasponsorów do realizacji różnych zadań, przybliżył również zebranym sytuację LigiObrony Kraju w Wielkopolsce, jak i w kraju.Herbatę, kawę i ciastka ufundował Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole.

 

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysiewiczł
   
bullet Powrót

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej