Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3562
Artykułów:
2146
Odsłon artykułów:
11900600

Odwiedza nas

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Noworoczne spotkanie KŻR LOK w Pucku

Tegoroczną działalność Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Pucku rozpoczęto oficjalnie,

podobnie jak w latach poprzednich, noworocznym spotkaniem, które odbyło się tym razem w piątek, 10 stycznia. Na uroczystym spotkaniu omówiono działalność naszej organizacji w roku 2013, przyjęto plan pracy na rok 2014, wręczono medale i odznaczenia oraz złożono noworoczne życzenia i podzielono się tradycyjnym opłatkiem.

Noworoczne spotkanie prowadził prezes KŻR LOK Ludwik Śliwiński, który przywitał gości: wiceburmistrza Pucka Zenona Dettlaffa, komendanta Garnizonu Władysławowo kmdr. Kazimierza Babińskiego, prezesa Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK płk. Witolda Karpińskiego, dyrektora Zarządu Wojewódzkiego LOK mjr. Pawła Łuczaka, redaktora czasopisma wojskowych kmdr. Mariusza Konarskiego, prezesa Stowarzyszenia Sympatyków 21 dr OP Ireneusza Domaszewicza oraz przybyłych członków KŻR. Następnie w krótkim sprawozdaniu prezes KŻR omówił najważniejsze aspekty działalności organizacji w minionym roku oraz program pracy na bieżący rok.

W 2013 r. w szeregi KŻR LOK przyjęto 7 kolegów, we wrześniu ub.r. zmarł w wieku 70 lat ppor. B ogdan Czajkowski.

Klub Żołnierzy Rezerwy realizując swoje cele statutowe aktywnie uczestniczył w obchodach świąt państwowych i wojskowych oraz manifestacjach patriotycznych, jak: Zaślubiny Polski z Morzem, rocznica wyzwolenia Pucka i rocznica wstąpienia do NATO, zakończenie II wojny światowej i Dzień Europejczyka, Święto 33. Dywizjonu Rakietowego w Gdyni, Święto Wojska Polskiego, rocznica wybuchu II wojny światowej, uroczystość upamiętniająca miejsce walki Morskiego Pułku Strzelców w Białej (1939 r.), Narodowe Święto Niepodległości.

Członkowie KŻR uczestniczyli w uroczystym zakończeniu 51. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”. Finał konkursu po raz pierwszy odbył się w Pucku w dniach 14–16 czerwca 2013 r., z udziałem pocztu sztandarowego LOK, baneru KŻR. W trakcie uroczystości trzech naszych członków: Kazimierz Masłowski, Eugeniusz Podolak i Leszek Kamiński zostało wyróżnionych srebrnymi medalami „Za Zasługi dla LOK”.

Nasi rezerwiści uczestniczyli także w ciekawej wycieczce historycznej do Szymbarka, Będomina i Kościerzyny zorganizowanej przez 33. DR z Gdyni i Stowarzyszenie Sympatyków 21 dr OP.

Jak co roku, w Dniu Zmarłych złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach naszych kolegów. W 2013 r. członkowie naszego Klubu brali udział w siedmiu zawodach sportowo‑obronnych oraz strzeleckich, cztery odbyły się na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Grot”. Zawody były udane, co było zasługą poszczególnych stowarzyszeń organizujących strzelanie oraz gospodarzy obiektu. Poza tym członkowie KŻR LOK uczestniczyli w dwóch turach Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich KŻR w B ietowie (po dwie drużyny) oraz w zawodach sportowo‑obronnych o puchar dowódcy 33. DR w Rzucewie.

Ważną formą naszej działalności w 2013 r. były odwiedziny chorych członków KŻR i udzielanie im w miarę możliwości wsparcia i pomocy. Ponadto członkowie naszego Klubu brali aktywny udział w wielu spotkaniach kulturalnych, wystawach i panelach. Warto podkreślić, że nasi członkowie czynnie działają w takich organizacjach, jak Towarzystwo Upiększania Miasta Pucka, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie Sympatyków 21 dr, Związek Piłsudczyków RP, Związek Weteranów i Rezerwistów WP, Stowarzyszenie Tradycji LWP. Współpraca KŻR LOK z tymi stowarzyszeniami układa się bardzo dobrze.

foto 01 2014 31
Spotkanie noworoczne w Klubie Żołnierzy Rezerwy LOK w Pucku. Od lewej: Feliks Meina, Leszek Wiśniewski, Kazimierz Babiński, Kazimierz Dawidowski, Ludwik Śliwiński, Mirosław Radomski, Witold Karpiński, Tadeusz Barra, Zenon Dettlaff, Krystian Elward, Mariusz Konarski.

W minionym roku nasze stowarzyszenie otrzymało od Urzędu Miasta w Pucku, podobnie jak w latach poprzednich, znaczącą pomoc organizacyjną i rzeczową, za którą burmistrzowi Markowi Rintzowi i jego współpracownikom złożono podziękowania.

Kontynuowano także owocną współpracę z 43. B atalionem Saperów w Rozewiu, którego dowódca kmdr Kazimierz Babiński, będący zarazem dowódcą Garnizonu, udzielał Klubowi wydatnej pomocy i wsparcia, za co złożono mu szczere podziękowania.

Współpraca KŻR z władzami wojewódzkimi Ligi Obrony Kraju układała się bardzo dobrze. Szczególne podziękowania za owocną współpracę i dużą pomoc w realizacji naszych statutowych celów i zamierzeń złożono płk. Witoldowi Karpińskiemu, prezesowi Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej, jego zastępcy płk. Jarosławowi Tobiszewskiemu, mjr. Pawłowi Łuczakowi, dyrektorowi Biura Zarządu Wojewódzkiego LOK oraz Zbigniewowi Sołtysiakowi, prezesowi Zarządu Powiatowego LOK w Pucku. Podziękowania za wieloletnią współpracę złożono także kmdr. Mariuszowi Konarskiemu, cenionemu historykowi, pisarzowi i redaktorowi czasopism wojskowych.

Kończąc sprawozdanie omawiające najważniejsze kierunki działania w 2013 r., prezes KŻR Ludwik Śliwiński złożył serdeczne noworoczne życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia planów i zamierzeń oraz sukcesów w pracy zawodowej, działalności społecznej i życiu osobistym. Podobne życzenia przekazali zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach pozytywnie ocenili dotychczasową działalność puckiego Klubu Żołnierzy Rezerwy. W trakcie składania życzeń podzielono się tradycyjnym opłatkiem. Podczas noworocznego spotkania wręczono odznaczenia nadane przez Ministra Obrony Narodowej i Zarząd Główny LOK za zasługi dla obronności kraju oraz za zaangażowanie i aktywną działalność na rzecz LOK i KŻR. Za powyższe zasługi wyróżnieni zostali: brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” Kazimierz Dawidowski, Białym Krzyżem „Za Zasługi dla KŻR LOK” Ludwik Śliwiński, Mirosław Radomski, Feliks Meina, brązowym medalem „Za Zasługi dla LOK” Leszek Wiśniewski, a odznaką „Zasłużony Działacz LOK” Tadeusz Barra i Krystian Elward.

Gratulacjom i podziękowaniom towarzyszyła tradycyjna lampka szampana. Noworoczne spotkanie, które zakończyło się smaczną degustacją przygotowaną przez kolegów klubowych, należało według zgodnej opinii wszystkich uczestników do udanych.

 

  Ludwik Śliwiński Prezes Zarządu KŻR LOK w Puckuł
   
bullet Powrót

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.