Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3562
Artykułów:
2146
Odsłon artykułów:
11900597

Odwiedza nas

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Konkursy zorganizowane przez Zarząd Miejski LOK w Jaworznie

20 marca 2014 r. na strzelnicy miejskiej w Jaworznie odbył się konkurs marynistyczny „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”, którego celem jest popularyzacja wiedzy morskiej, żeglarstwa i strzelectwa sportowego. Były to jednocześnie eliminacje do zawodów wojewódzkich i ogólnopolskich LOK. Startując w konkursie szkoły zdobyły punkty w klasyfikacji prowadzonej przez ZW LOK Katowice.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Jaworznie. Zawodnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach: test pisemny, strzelanie do tarczy z wiatrówki, umiejętność wiązania węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą.

Weliminacjach indywidualnych, wśród uczestników szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wróbel z III LO; drugie Michał Iwanowicz też z III LO, a trzecie Tomasz Bergieł z ZSP nr 2. Natomiast wśród uczniów szkół gimnazjalnych pierwsza była Patrycja Kokoszka z Gim. nr 5, druga Karolina Węgrzyn z Gim. nr 5, a na trzecim miejscu Kornel Kuśmierczyk z Gim. nr 4.

foto 01 2014 48a
Zwycięzcy z III Liceum Ogólnokształcącego
foto 01 2014 48b
Konkurs im. Anny Sokół „Eureka LOK ja to wiem” – 2014 r.

Drużynowo zwyciężyło III LO oraz Gim. nr 5. Zwycięzcy przeszli do drugiego etapu, który odbył się w Pszczynie 12 kwietnia 2014 r.

Po raz drugi razem z konkursem „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego” odbył się konkurs im. A nny Sokół „Eureka LOK ja to wiem” – 2014 r. Celem konkursu jest krzewienie patriotyzmu, popularyzacja działalności Ligi, pobudzenie aktywności twórczej młodzieży, a także sprawdzenie znajomości zagadnień z dziedzin będących w zakresie działań LOK.

Wyniki konkursu: 1. Grzegorz Myrlak, Gim. nr 4; 2. Paulina Machul, Gim. nr 4; 3. Patrycja Kokoszka, Gim. nr 5.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książkę Anny Sokół pt. „Promyki słońca”. W najbliższym czasie konkurs ten będzie przeprowadzony także dla uczniów na terenie innych miast w naszym województwie.

Na zakończenie prezes ZM LOK Jaworzno Krystyna Sokół podziękowała uczestnikom konkursu i życzyła powodzenia w dalszych etapach oraz w działalności szkolnych kół LOK. Swoje podziękowania złożyła też opiekunom tych kół za przygotowanie młodzieży do konkursów. Wszelkie informacje i regulaminy konkursów znajdują się na stronie www.jaworznolok.wix. com/jaworzno.

  Zarząd Miejski LOK Jaworzno
   
bullet Powrót

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.