Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3562
Artykułów:
2146
Odsłon artykułów:
11900614

Odwiedza nas

Odwiedza nas 244 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Akcja „Zima LOK” w Krotoszynie

Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn zorganizował zimowisko w ramach akcji „Zima z LOK”. W zimowisku udział brały dzieci z uboższych rodzin, pozostające w okresie ferii w domach rodzinnych. W większości były to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i nr 3 oraz ze Zdun. Dodatkowo w wycieczce autokarowej uczestniczyła 7‑osobowa grupa pensjonariuszy z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krotoszyna wraz z opiekunką. Łącznie w zimowisku uczestniczyło 33 dzieciaków i 7 opiekunów. Oprócz „własnych” dzieci na strzelnicy gościliśmy także 31‑osobową grupę z innego zimowiska w Krotoszynie oraz 60‑osobową ekipę dzieci z pobliskich Sulmierzyc.

Początek zajęć to obowiązkowy instruktaż na temat bezpieczeństwa przebywania na strzelnicy i bezpiecznego posługiwania się bronią pneumatyczną i lotkami. Program zimowiska był następujący: pierwszy dzień poświęcono powstaniu wlkp. w Krotoszynie, drugi zwiedzaniu Krotoszyna i jego zabytków, trzeci sprawności fizycznej, czwarty turystyce, piąty sztuce, a szósty zimowym zawodom. Każda wycieczka kończyła się konkursem tematycznym. Konkursami kończyły się także pogadanki na różne tematy, np. o historii, działalności i dniu dzisiejszym Ligi Obrony Kraju czy też historii Krotoszyna. Nie zabrakło także treningów w strzelaniu z popularnych wiatrówek oraz ćwiczeń rzutkami do darta i lotkami do tarczy. W przerwach między zajęciami dla dzieci przygotowano poczęstunek – gorącą herbatę i słodkie pieczywo, ufundowany przez państwa Wiesławę i B artosza Kaczyńskich, Zbigniewa Sójkę i GS „SCh” w Krotoszynie. Wymienieni sponsorzy otrzymali od organizatora zimowiska dyplomy – podziękowania podpisane przez uczestników imprezy. Naszym darczyńcom tą drogą składamy powtórnie serdeczne podziękowania.

foto 01 2014 59a
Milicz – przed kościołem pw. św. Andrzeja Boboli
foto 01 2014 59b
Cmentarz w Zdunach – zbiorowa mogiła powstańcza
foto 01 2014 60
Szaniec powstańczy nad Borownicą

Zimowisko zakończyło się zawodami w strzelaniu z wiatrówki, rzutów lotkami i w darcie. Łącznie rozegranych zostało 13 konkursów tematycznych, 3 turnieje, w tym sprawnościowy i warcabowy, zorganizowano 2 wycieczki piesze, 1 autokarową do Milicza oraz trzy zimowe zawody w wymienionych dyscyplinach.

Zwycięzcy tych ostatnich nagrodzeni zostali dodatkowo dyplomami i nagrodami. Nagrody otrzymali także wszyscy uczestnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w pozostałych konkursach, a nagrody pocieszenia otrzymali ci, którym nie udało się „załapać” ani razu na premiowane miejsca.

Wyniki zawodów. Strzelanie z wiatrówki: 1. Jakub Jopek, 2. Paweł Łysiak, 3. A gata Witczak. Dart: 1. A drian Buszyński, 2. Staś Macioch‑Śmiałek, 3. Martyna Pluta. Lotka: 1. Paweł Łysiak, 2. Martyna Pluta, 3. Marcin Augustyniak. Łącznie w 18 różnych imprezach uczestniczyło 476 osób. Na codzienne treningi i zawody zużyto 5360 szt. śrutu.

Po raz pierwszy od 16 lat na strzelnicy było naprawdę tłoczno, gwarno i wesoło. Nigdy dotąd nie mieliśmy tak dużej frekwencji, a jest to zasługa naszych działaczy, tj. Sławomira Kramarza (SP nr 4) i B ernadety Frąszczak (SP nr 3), którzy bardzo dobrze rozpropagowali naszą imprezę, a na zimowisku pełnili funkcje opiekunów. W zajęciach pomagali również Zenon Grabus, Zdzisław Jerzak i Zygmunt Marcisz.

Udaną imprezę zakończyło wspólne zdjęcie uczestników wraz z ich trofeami. Do zobaczenia na feriach letnich.

  Antoni Azgier Organizator zimowiskał
   
bullet Powrót

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.