Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3562
Artykułów:
2146
Odsłon artykułów:
11900503

Odwiedza nas

Odwiedza nas 461 gości oraz 0 użytkowników.

powstanie 63dni wolnosci

Wyjechali do teatru

Mimo że jeszcze trwała kalendarzowa zima, to jednak Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole zakończył już tegoroczny zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach akcji „Zima z LOK”. Ostatnią imprezą w ramach akcji był wyjazd autokarem w niedzielę, 23 lutego, przy pięknej słonecznej pogodzie grupy dzieci wraz rodzicami do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl „Calineczka”.

Uczestnictwo w świetnej zabawie z aktorami podczas spektaklu, zwiedzenie teatru, magazynu lalek i ciekawa opowieść o pracy aktora lalkarza Piotra Grabowskiego pochodzącego z Koła, na długo pozostanie w pamięci uczestników wyprawy do Poznania. A po spektaklu spacer ulicami Poznania i wojskowy obiad w Domu Żołnierza wspólnie kadrą Bractwa Kurkowego i kadrą dowódczą Wielkopolskiej Ligi Obrony Kraju w Poznaniu. Barwne mundury Bractwa Kurkowego zainteresowały nie tylko dzieci, ale i ich opiekunów. Podziwiali odmienność tych mundurów, jakie na co dzień są widywane – policji, strażaków czy wojskowych. Ciekawość wzbudzały również mundury oficerów Wojska Polskiego.

W Domu Żołnierza grupą z Koła zaopiekowali się płk Janusz Dobrzański dyrektor BWZW w Poznaniu oraz ppłk B ogdan Mrowiec, sekretarz Rady Wojewódzkiej LOK w Poznaniu, którzy ciekawie opowiedzieli o samej organizacji, jaką jest Liga Obrony Kraju, a także o wydarzeniach w Poznaniu podczas II wojny światowej.

Wyprawa do Poznania była w szczególności dla dzieci wspaniałą okazją do zapoznania się z dużym miastem, pozytywnego przeżycia wydarzeń na scenie teatru, a także była to krótka lekcja historii, gdyż w tym dniu Poznań obchodził 69. rocznicę wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej.

Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole serdecznie dziękuje firmom i instytucjom z Koła za pomoc w realizacji wyjazdu do Poznania. Ryszard Borysiewicz

  Ryszard Borysiewicz
   
bullet Powrót

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.