Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3418
Artykułów:
2057
Odsłon artykułów:
10406850

Odwiedza nas

Odwiedza nas 279 gości oraz 0 użytkowników.

XIII Samorządowe Zawody Strzeleckie

 

24 maja br. na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Koźminie Wielkopolskim odbyły się XIII Samorządowe Zawody Strzeleckie władz miast i gmin powiatu krotoszyńskiego. Organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowe, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Koźminie Wlkp., Urząd Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. i Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie.

W zawodach udział wzięły 4 reprezentacje samorządów z Kobylina, Koźmina Wlkp., Rozdrażewa i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Częścią organizacyjną na strzelnicy – pięknie zabudowanej i zmodernizowanej – zajął się Michał Wawrzyniak, a bronią, amunicją i sędziowaniem lokowcy. Zawodników przywitał prezes ZP LOK Antoni Azgier, który następnie przedstawił regulamin zawodów. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: strzelanie z karabinu dowolnego, strzelanie z pistoletu sportowego oraz rzuty granatami na celność. Rozgrywki przebiegały sprawnie, a to dzięki zmechanizowaniu brackiej strzelnicy.

 
czata 2014 02 83
Drużyna Urzędu Miasta i Gminy Kobylin, zwycięzca w klasyfikacji drużynowej
czata 2014 02 84
Drużyna Urzędu Gminy Rozdrażew na stanowiskach strzeleckich
 

Atmosfera zawodów była gorąca, dosłownie i w przenośni. Piękna słoneczna pogoda z jednej strony, a rywalizacja pomiędzy drużynami z drugiej, podnosiły temperaturę zmagań. Po blisko 3‑godzinnych zmaganiach komisja sędziowska ustaliła kolejność drużynową i indywidualną w poszczególnych kategoriach.

Klasyfikację drużynową wygrał zespół UMG Kobylin (Bernard Jasiński, Paweł Wasielewski, Wiesław Lisiak i Leszek Ostojski) przed UG Rozdrażew (Mariusz Dymarski, Henryk Szkudłapski, Artur Jakubek, Janusz Kałmucki), UMG Koźmin Wlkp. (Andrzej Serek, Grzegorz Woźniak, Adam Grzesiak i A dam Niedziela) i Starostwem Powiatowym w Krotoszynie (Krzysztof Kaczmarek, Grzegorz Ziętkiewicz, Alicja Figura, Janusz Baszczyński).

Klasyfikacja indywidualna. Kat. starosta – burmistrz ‑ wójt: 1. Mariusz Dymarski, UG Rozdrażew; 2. Bernard Jasiński, UMG Kobylin; 3. A ndrzej Serek, UMG Koźmin Wlkp. Kat. pracownik urzędu: 1. Grzegorz Ziętkiewicz, Starostwo Powiatowe, 2. Paweł Wasielewski, UMG Kobylin; 3. Henryk Szkudłapski, UG Rozdrażew. Kat. radny: 1. Paweł Lisiak, UMG Kobylin; 2. A rtur Jakubek, UG Rozdrażew; 3. A dam Grzesiak, UMG Koźmin Wlkp. Kat pracownik OC: 1. Leszek Ostojski, UMG Kobylin; 2. Janusz Kałmucki, UG Rozdrażew; 3. A dam Niedziela, UMG Koźmin Wlkp.

Ogłoszenia wyników oraz wręczenia dyplomów i pucharów dokonał prezes ZP LOK w Krotoszynie Antoni Azgier. Najlepszym strzelcem zawodów został wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski.

Na zakończenie zawodów prezes Azgier podziękował uczestnikom za udział w nich, wspaniałą koleżeńską atmosferę, gospodarzom strzelnicy za jej udostępnienie, kolegom sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów.

 
czata 2014 02 85
Drużyny Urzędu Gminy Rozdrażew i Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.
 

W czasie zawodów serwowano kawę i ciasto, a na zakończenie kiełbaski z grilla z bigosem, chlebem i napojami chłodzącymi.

Co rzadko się zdarza, po zawodach nikomu się nie spieszyło i jeszcze długo dyskutowano o wynikach i ewentualnych zmianach w regulaminie zawodów oraz planach na przyszłość we współpracy z samorządowcami z ościennych powiatów. Antoni Azgier

  Antoni Azgier
   
  powrot

Copyright © 2014. SatAudio.