Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10060366

Odwiedza nas

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

XII Lat Klubu LOK i Dzień Dziecka

 

W sobotę 31 maja br. Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole obchodził 12 lat swojej działalności. A że dnia następnego, bo 1 czerwca, dzieci obchodziły swoje święto, to na strzelnicy przy ul. Pułaskiego 8 w Kole na strzelaniu z pneumatyka do tarczy spotkali się nie tylko członkowie Klubu, ale i wszystkie dzieci, które chciały sprawdzić celność swojego oka. Przed zawodami kierownik Klubu zapoznał wszystkich z regulaminem strzelnicy, udzielił instruktażu posługiwania się bronią, a także bezpiecznego oddania strzału. Każdy z uczestników oddał po 10 strzałów do tarczy oddalonej od stanowiska o 10 m.

 
czata 2014 02 89
6‑letnia Zosia Lamprycht strzela z pomocą swojej mamy
czata 2014 02 90a
Najmłodszy zawodnik – 5‑letni Oskarek Wojewoda
czata 2014 02 90b
Uczestnicy konkursu tuż po strzelaniu z klubową flagą
 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Agnieszka Wojewoda (20 pkt.), przed Karoliną Strzelińską (8 pkt.), Martyną Karwalą oraz Wiktorią Śniegowską (po 7 pkt.). W kategorii chłopców najlepszy był Filip Wojtysiak (30 pkt.) przed Radosławem Pawlakiem (29 pkt.) i przed Krystianem Zagozdą (17 pkt.). W grupie najmłodszych zawodników zwyciężył 6‑letni Szymon Wojewoda z o rok młodszym Oskarkiem Wojewodą (po 11 pkt.), przed 6‑letnią Zosią Lamprycht (6 pkt.). W kategorii osób dorosłych poza konkursem Przemysław Wojewoda wystrzelał 44 pkt., przed Anną Grzebieluchą z 34 pkt. W kategorii kolskich ulic zwyciężyli w punktacji zawodnicy ze Starego Rynku przed ulicami Kajki i Sienkiewicza. Za nimi były ulice Broniewskiego, Wschodnia oraz Jasna.

Zawody prowadził Roman Borysiewicz. Już po strzelaniu wszyscy uczestnicy konkursu zaproszeni zostali do klubowej świetlicy na herbatę i słodkie pyszności. Tradycyjnie wszyscy zawodnicy obdarowani zostali tabliczką czekolady.

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz
   
  powrot

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej