Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10046259

Odwiedza nas

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

XIV Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni Patriotycznych

23 października br. w Sali Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZSP nr 1 w Krotoszynie odbyła się XIV edycja Konkursu Recytatorskiego wierszy i pieśni patriotycznych pod egidą Ligi Obrony Kraju. Organizatorami Konkursu na szczeblu powiatowym był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Za część organizacyjną, czyli zaproszenie reprezentantów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, przygotowanie dyplomów, poczęstunku i nagłośnienie odpowiadał ZSP nr 1 w osobach dyr. Mirosławy Cichowlas i E wy Ostój, za zakup nagród Starostwo Powiatowe, a ZP LOK za dekorację sali.

Do konkursu zgłosiło się 17 recytatorów i 8 śpiewaków ze szkół: ZS nr 3, ZS nr 2, ZS w Chwaliszewie, Gim. Zduny, I LO Krotoszyn, I LO i ZSP Koźmin Wlkp., ZSP nr 2 i ZSP nr 1. Zebranych przywitała dyr. Mirosława Cichowlas a wśród nich recytatorów i ich opiekunki oraz specjalnie przybyłego na tę patriotyczną uroczystość starostę Leszka Kulkę. Starosta z uznaniem odniósł się do organizowanego już od 14 lat konkursu, jego patriotycznego przesłania oraz osiągnięć naszych reprezentantów na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Przesłuchania recytatorów i śpiewaków trwały blisko 1,5 godz.

 
czata 2014 04 05 64a
Uczestnicy XIV Konkursu, na pierwszym planie starosta krotoszyński Leszek Kulka i jurorki
czata 2014 04 05 64b
Dyrektor Mirosława Cichowlas z najlepszymi recytatorkami – Alicją Florkowską (ZSP nr 1), Alicją Żyto
(I LO Krotoszyn), Patrycją Waliszewską (ZSP Koźmin Wlkp.)
czata 2014 04 05 65
Kategoria śpiew: Aleksandra Roszak (LO Koźmin Wlkp.), Magdalena Dzięcioł (ZSP nr 1 Krotoszyn), wyróżniona Małgorzata Pieszak (Zespół Szkół Specjalnych), Paweł Zasieczny (ZSP Koźmin Wlkp.). Pierwsza z lewej dyr. Mirosława Cichowlas.
 

Po przesłuchaniach uczniowie biorący udział w konkursie udali się na przygotowany dla nich poczęstunek, a jury w składzie: Ewa Ostój – przewodnicząca oraz Mirosława Cichowlas, Lucyna Radojewska‑Felczak i N atalia Ziętkiewicz na podsumowanie wyników. Do oceny wzięto pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Za każdy element występujący mógł uzyskać 5 pkt., co maksymalnie mogło dać 80 pkt. W tym roku panie jurorki były dość zgodne i bardzo sprawnie wyłoniono najlepszych recytatorów i śpiewaków. Wyniki obu konkurencji poniżej.

W konkurencji recytacja: 1. A licja Florkowska, ZSP nr 1 Krotoszyn, op. E wa Ostój; 2. A licja Żyto, I LO Krotoszyn, op. Maciej Czachorek; 3. Patrycja Waliszewska, ZSP Koźmin Wlkp., op. N atalia Ziętkiewicz; wyróżnienie dla Oliwii Młynarz z ZS Chwaliszew, op. A licja Grzywaczewska.

W konkurencji śpiew: 1. A leksandra Roszak, I LO Koźmin Wlkp., op. Lucyna Radojewska‑Felczak; 2. Magdalena Dzięcioł, ZSP nr 1 Krotoszyn, op. A licja Kryszkiewicz‑Świst; 3. Paweł Zasieczny, ZSP Koźmin Wlkp., op. N atalia Ziętkiewicz; wyróżnienie dla Małgorzaty Pieszyk z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie, op. Joanna Kaszkowiak.

Po zakończeniu konkursu głos zabrał najpierw prezes ZP LOK w Krotoszynie, który podziękował dyrekcji ZSP za przygotowanie konkursu, opiekunkom za przygotowanie młodzieży, a młodzieży za udział. Przypomniał, że zgodnie z regulaminem po dwie osoby z każdej konkurencji reprezentować będą rejon Krotoszyn na eliminacjach wojewódzkich 8 listopada br. w Poznaniu. Zwycięzcom życzymy powodzenia. Następnie dyr. Mirosława Cichowlas dziękując opiekunom i młodzieży za udział, wręczyła wykonawcom pamiątkowe dyplomy. Nagrody książkowe zostaną wręczone zwycięzcom 10 listopada br. na powiatowych obchodach Święta Niepodległości w Krotoszynie.

  Antoni Azgier
   
  powrot 

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej