99 11listopada1918

Zawody strzeleckie KOR LOK z okazji dni Wojska Polskiego

 

Z okazji Dnia Wojska Polskiego, 21 sierpnia 2015 r. na strzelnicy w Żabowie odbyły się otwarte zawody strzeleckie z broni kulowej z pistoletu sportowego MCM do tarczy wojskowej NT 23P. Zawody zorganizował Klub Oficerów Rezerwy na czele z prezesem Andrzejem Ogrodowiczem wspólnie z prezesem Zarządu Powiatowego LOK w Pyrzycach Dariuszem Kuflem. Honorowymi gośćmi na zawodach byli: żołnierze z zaprzyjaźnionej jednostki wojskowej w Szczecinie, 12 batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich – ppłk Andrzej Wojciechowski i ppłk Mieczysław Spychalski, komendant powiatowy Policji w Pyrzycach insp. Andrzej Sikora, brygadier Straży Pożarnej w Szczecinie Jarosław Jarczewski, starosta pyrzycki Kazimierz Lipiński, wiceburmistrz Pyrzyc Robert Betyna i sołtys Żabowa Marta Maduzia.

 
czata 04 05 2015 62
Gość honorowy zawodów ppłk Andrzej Wojciechowski z najlepszymi strzelcami: zwycięzca Józef Legiędź (drugi od lewej), II miejsce – Andrzej Ogrodowicz, III – Józef Zdrenka, IV – Wiktoria Dziobek, V – wiceburmistrz Robert Betyna i VI – Waldemar Gredka
czata 04 05 2015 63
Zdobywczyni IV miejsca – Wiktoria Dziobek z LOK Krzemlin z sędzią głównym zawodów Dariuszem
Kuflem

Najlepszymi strzelcami zawodów okazali się członkowie KOR LOK z Pyrzyc. Zwyciężył Józef Legiędź uzyskując 45 pkt., drugi był prezes pyrzyckiego KOR Andrzej Ogrodowicz z wynikiem również 45 pkt., a trzeci honorowy prezes KOR Józef Zdrenka, też z 45 pkt. Na uwagę zasługuje czwarte miejsce młodej zawodniczki Wiktorii Dziobek, trenującej w Krzemlinie pod okiem trenera Dariusza Kufla, która również uzyskała 45 pkt. Martwić może jedynie fakt, że włodarze zarówno naszego powiatu, jak i gminy nie robią nic, by tak utalentowana młodzież jak Wiktoria mogła kontynuować swoją sportową karierę na terenie powiatu pyrzyckiego. Po zawodach na wszystkich uczestników zawodów czekała tradycyjna wojskowa grochówka.

  Dariusz Kufel
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.