Pożegnanie lata z LOK

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, piknikiem rowerowym na Kolskim Zamku (29 sierpnia) Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” pożegnał tegoroczne wakacje letnie. Uczestniczyły w nim 34 osoby, w tym większość to dzieci i młodzież z Koła. Po zbiórce przy Klubie w LOK przy ul. Pułaskiego około godz. 10 grupa cyklistów pod opieką osób dorosłych udała się wałem przeciwpowodziowym na Kolski Zamek. Przy pięknej słonecznej pogodzie na zamkowej górze wszyscy wzięli udział w grach i zabawach rekreacyjnych. Były między innymi rzuty piłką do celu, skoki żabką do kółek hula hop i pokazy umiejętności tańca w kółkach. Sporo emocji wzbudziło przeciąganie liny między dorosłymi a młodymi uczestnikami pikniku, a także pokazy umiejętności skakania na linowej skakance jednocześnie przez grupkę młodzieży. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, a przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu Małgorzaty Stężewskiej śpiewanie znanych wszystkim piosenek, no i tradycyjny korowód przy taktach przeboju „Jedzie pociąg z daleka”. Prawie wszyscy zajadali się chlebem ze wspaniałym smalcem (przetop) z ogórkiem i pomidorem oraz pieczonymi kiełbaskami, a te przysmaki ufundował sklep mięsny Magdaleny Kołodziejczak. Były też pączki z soczkami oraz cukierki czekoladowe ufundowane przez radną Rady Miejskiej w Kole Halinę Musiałek, która wraz z mężem Markiem również wzięła udział w pikniku. Jeszcze wspólne na pamiątkę zdjęcia, no i po kilku godzinach wspaniałej zabawy powrót rowerami do świetlicy klubowej, gdzie wszyscy uczestnicy pikniku obdarowani zostali tabliczką czekolady.

 
czata 04 05 2015 52
Gość honorowy zawodów ppłk Andrzej Wojciechowski z najlepszymi strzelcami: zwycięzca Józef Legiędź (drugi od lewej), II miejsce – Andrzej Ogrodowicz, III – Józef Zdrenka, IV – Wiktoria Dziobek, V – wiceburmistrz Robert Betyna i VI – Waldemar Gredka
czata 04 05 2015 53a
Uczestnicy rajdu na tle Kolskiego Zamku
czata 04 05 2015 53b
Małgorzata Stężewska z akordeonem wśród dzieci na Kolskim Zamku

Kierownik Klubu podziękował wszystkim za wspólnie spędzony czas na wielu wakacyjnych imprezach, czy to w Kole, czy w Borach Tucholskich, i życzył im samych piątek w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Podziękował również Małgorzacie Stężewskiej, Renacie Śniegowskiej, Monice Strzelińskiej, Andrzejowi Kowalskiemu, Andrzejowi Kujawie, Robertowi Śniegowskiemu oraz Romanowi Borysiewiczowi za pomoc w organizacji wielu imprez dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji letnich.

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysewicz
   
  powrot