Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3418
Artykułów:
2057
Odsłon artykułów:
10407927

Odwiedza nas

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

Wybory w Klubie „Kolska Starówka”

 

Ryszard Borysiewicz decyzją członków Klubu LOK „Kolska Starówka” został ponownie wybrany na kolejną 5‑letnią kadencję na szefa Klubu. Zebranie sprawozdawczo‑wyborcze odbyło się 25 kwietnia br. Sekretarzem został wybrany ponownie Andrzej Kowalski, a skarbnikiem Małgorzata Stężewska. Wybrano również delegatów na Zjazd Powiatowy Sprawozdawczo‑Wyborczy Ligi w Kole, który odbędzie się jesienią br. Zostali nimi: Ryszard Borysiewicz, Andrzej Kowalski i Roman Borysiewicz. Warto wspomnieć, że w roku bieżącym (28 maja) Klub obchodził swoje 13‑lecie. Honorowymi jego członkami są aktorka Anna Dymna, redaktor Zygmunt Hajzer i były prezes PZPN Michał Listkiewicz. W swoich zamierzeniach na najbliższy okres Klub planuje m.in.: propagowanie strzelectwa sportowego wśród dzieci i młodzieży, organizację letniego wypoczynku dla najmłodszych, w szczególności dzieci z Kolskiej Starówki, organizację rajdów rowerowych na atrakcyjnych trasach w okolicach Koła, wycieczek turystyczno‑krajoznawczych do miejsc pamięci narodowej, a w dni niesprzyjające pogodowo zajęcia w pomieszczeniach klubowych i wiele innych niemniej ciekawych imprez. Klub w dalszym ciągu będzie współpracował z samorządem lokalnym, instytucjami, szkołami oraz innymi organizacjami LOK. Warto wspomnieć, że „Kolska Starówka” za swoją działalność charytatywną na rzecz kolskiego środowiska wyróżniona została ogólnopolską nagrodą Optimus Hominum. Zamierzenia są szerokie i godne uwagi.

 
czata 04 05 2015 22
Delegaci na Zjazd Powiatowy LOK w Kole, od lewej Ryszard Borysiewicz, Andrzej Kowalski i Roman Borysiewicz

Obecnie Klub zrzesza w swoich szeregach 25 stałych członków (osoby dorosłe), a także 42 dzieci i młodzieży w wieku do lat 18. Klub stawia na młodzież i spotkania integracyjne z ich rówieśnikami. Podczas organizowanych imprez czy spotkań w Klubie zawsze jest nawiązanie do historycznych wydarzeń z dziejów naszej ojczyzny, rozwijając między innymi w ten sposób patriotyczne postawy swoich młodych członków i ich przyjaciół.

  Tekst i zdjęcie: Ryszard Borysewicz
   
  powrot 

Copyright © 2014. SatAudio.