99 11listopada1918

50-lecie nowosolskiego Klubu Krótkofalowców SP3KEY – Radioklubu LOK

 

17 września 1965 r. nowosolski Radioklub LOK SP3KEY przeprowadził swoją pierwszą łączność radiową. Od tego wydarzenia minęło pół wieku. Jesteśmy jednym z najstarszych klubów w Polsce, a pod względem osiągnięć jednym z najlepszych klubów w Polsce oraz uznanym klubem w środowisku międzynarodowym. Nasi członkowie i przyjaciele organizują lub biorą udział w ekspedycjach krótkofalarskich na całym świecie. To zaszczyt. Czynnie, z wielkim sukcesem, wspieraliśmy służby ratownicze podczas obrony miasta i okolic przed powodzią w 1997 r. Jako pierwsi w kraju 25 lutego 1995 r. zostaliśmy odznaczeni za działalność społeczną Srebrną Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców.

 
czata 04 05 2015 14
Drużyna Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jaworznie z opiekunem Dobiesławem Derdą

Dla nas, krótkofalowców, 50 lat funkcjonowania to doniosłe wydarzenie. Z tej okazji, 12 września br. zaprosiliśmy do Tawerny Kapitańskiej w Nowej Soli naszych najbliższych przyjaciół. Uroczystość zaszczycili: prezydent Nowej Soli Vadim Tyszkiewicz, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli Sławomir Ozgowicz oraz dyrektor Lubuskiej Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej Krzysztof Duzinkiewicz, którym serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa i życzenia. Dziękujemy staroście nowosolskiemu Waldemarowi Wrześniakowi za wspaniałe życzenia jubileuszowe przesłane listownie. Dziękujemy prezesowi Lubuskiego Zarządu LOK Maciejowi Szykule za życzenia jubileuszowe i docenienie naszej pracy. Zostaliśmy wyróżnieni przez Zarząd Główny LOK medalem zbiorowym „Za Zasługi dla LOK” oraz brązowymi medalami indywidualnymi, które otrzymali: Marcin Nowobielski, Robert Pyryt, Wiesław Wodecki, Stanisław Frackiewicz, Alfred Kowalik i Krzysztof Rutkowski. W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców Marek Kuliński złożył nam wyrazy uznania i przekazał okazjonalny grawerton.

Niezależnie od uroczystości z okazji naszego jubileuszu, 17 września 2015 r. odbyły się zorganizowane przez nasz Radioklub międzynarodowe zawody krótkofalarskie, aby świętować obchody 50‑lecia z przyjaciółmi na całym świecie.

  Z krótkofalarskim pozdrowieniem
Tekst: Zdzisław Chudy
Zdjęcie: Leszek Bielewicz, SPZWKB
   
  powrot 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.