99 11listopada1918

Treningi strzeleckie z LOK

 

Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach rozpoczął VI sezon strzelecki, który odbywa się na Myślenickiej Strzelnicy na Zarabiu, turystycznej dzielnicy miasta.

Myślenice i najbliższy rejon kuszą mnóstwem ścieżek spacerowych i rowerowych, które prowadzą przez przepiękny krajobraz gór i lasów. Myślenice bywają nazywane „Wrotami Gór” z racji pierwszych pasm Beskidu Makowskiego od strony Krakowa, a jedna z dzielnic, gdzie odbywają się treningi strzeleckie, nazywana jest „Strefą Czasu Wolnego”. Dzielnica oferuje wypoczynek latem nad rzeką Rabą, kąpieliska, baseny i plażę oraz niebanalne atrakcje w Myślenickim Parku Przygody (park linowy, paintball, quady itp.), zaś zimą stok narciarski na górze Chełm, no i kompleks sportowy wraz ze strzelnicą sportową, na której dwa razy w roku odbywają się treningi strzeleckie dzięki grantowi uzyskanemu przez Zarząd Powiatowy LOK w Myślenicach od Urzędu Miasta i G miny Myślenice.

 
czata 04 05 2015 18a
czata 04 05 2015 18b
czata 04 05 2015 19a

Dzieci i młodzież z miasta i okolic Myślenic – zamiast nudzić się, przesiadywać na ławkach przed blokami, domami, na przystankach autobusowych albo w barach – próbuje swoich sił w strzelaniu sportowym. Podstawowym celem treningów jest upowszechnianie i rozwój strzelectwa sportowego wśród dzieci i młodzieży, strzelectwa powszechnego i praktycznego.

czata 04 05 2015 19bZajęcia dla dzieci to strzelanie z broni sportowej (broń pneumatyczna – krótka i długa, karabinek sportowy i broń krótka), a dla młodzieży dodatkowo jest udostępniana broń krótka (kaliber 9 mm). Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów Ligi, oddanych swojej pasji, działających zgodnie z obowiązującymi przepisami. Instruktorami są działacze społeczni Ligi. To Andrzej Kruczek – prezes Zarządu Powiatowego LOK w Myślenicach. Drugim działaczem i instruktorem jest Bogdan Pietrzyk – wiceprezes Zarządu.

Strzelanie w Polsce to wciąż bardzo trudny temat. Co istotne, nie potrzeba już pozwolenia, żeby rekreacyjnie strzelać do celu. W strzelaniu sportowym każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni z racji charakteru preferują strzelanie dynamiczne, szybkie, ze zmianą magazynka. Inni wolą strzelanie statyczne, np. z pistoletu sportowego.

Zazwyczaj strzelectwem bardziej zainteresowani są chłopcy czy też mężczyźni. Jednak zaskoczeniem dla wielu jest fakt, że dziewczęta i panie osiągają lepsze wyniki. Jak się okazuje, to zajęcie nie tylko dla twardzieli. Każdy może pokochać strzelanie.

 

  Tekst i zdjecia:
Bogdan Pietrzyk
   
  powrot 

 

 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.